Łatwy triumf w derbach

Opublikowano: 11 wrzesień 2011, 21:54 Kategoria Sport
piłka nożnawilga garwolinpromnik łaskarzew

- Dzisiejszy rywal był z innej półki ? podsumował derby Jacek Paśnik, trener Wilgi. GKS pewnie pokonał drużynę Promnika Łaskarzew 5:1 (2:0). Zespół z Garwolina wciąż lideruje warszawskiej lidze okręgowej z imponującym bilansem bramek 21:3.

Pierwszy strzał piłkarze Wilgi oddali w 3. minucie po rzucie wolnym z ponad 20 metrów. Na posterunku był bramkarz Promnika Michał Bieńko. Dziewięć minut później trybuny oszalały. Na prawej stronie piłkę stracił nigeryjski obrońca gości ? Nwokocha. Po chwili futbolówka trafia na drugą stronę boiska do Piotra Baranowskiego. Pomocnik GKS chciał prawdopodobnie dośrodkować. Z zagrania wyszedł piękny strzał, który przelobował bramkarza gości.

W kolejnych minutach przyjezdni próbowali odrobić straty. Próbował przede wszystkim Dariusz Winek, którego strzał minimalnie minął słupek bramki GKS. W pojedynkę pomocnik łaskarzewian nie mógł stworzyć groźniejszych sytuacji. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, grając często prawym skrzydłem, na którym z bardzo dobrej strony zaprezentował się Piotr Baranowski.

Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę GKS podwyższył wynik meczu. Składną akcję strzałem z pięciu metrów do pustej bramki wykończył Arkadiusz Zalewski. Na kolejne trafienie Wilgi ok. 500 kibiców czekało do 52. minuty. Dośrodkowanie z lewej strony wybijał obrońca Promnika, zrobił to jednak wprost pod nogi Jacka Kajtowskiego, który mocny strzałem trafił do bramki. Sześć minut później prawą stroną przedarł się Karol Zawadka. Podanie zawodnika miejscowych wzdłuż bramki zamykał Arkadiusz Zalewski, który strzelił swojego drugiego gola w derbach.

Kolejną asystę, przy bramce na 5:0, zaliczył Karol Zawadka. Zagrania za plecy obrońców Promnika przejął Mateusz Leszek, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości. Na dwie minut przed końcem honorowe trafienie dla Promnika zanotował Dariusz Winek, po prostopadłym podaniu z głębi pola.

- Dzisiejszy rywal był z innej półki. Dla nas ważne było strzelenie pierwszej bramki. Później mieliśmy przewagę, a w drugiej połowie w pełni kontrolowaliśmy przebieg spotkania ? przyznał Jacek Paśnik, trener GKS. - Jesteśmy w czubie tabeli i mamy zamiar zagościć tam na dłużej ? dodał. Wilga utrzymała fotel lidera warszawskiej okręgówki. Tyle samo punktów ma drużyna PKS Radość, która ustępuje GKS gorszym bilansem bramek.

Wilga Garwolin ? Promnik Łaskarzew 5:1
Bramki: Piotr Baranowski (12?), Arkadiusz Zalewski (41?, 63?), Jacek Kajtkowski (52?), Mateusz Leszek (87?) ? Dariusz Winek (90?)
Wilga: Jakubaszek, Karol Zawadka, Grązka, Korgul, Trojanek, Baranowski (Leszek), Kamil Zawadka (Szczęśniak), Ochnik, Zalewski, Kajtowski (Mariusz Makulec), Piorun (Goławski).
Promnik: Bieńko, Nwokocha, Opieka, Baca, Borkowski (Michalczyk), Winek, Laskowiecki, Jankowski, Kurach, Paziewski, Poświata (Korycki).