Wielkie pływanie na Mamucie już w niedzielę

Opublikowano: 10 sierpień 2016, 10:02 Kategoria Sport
pływaniemamutwola rębkowska

Jest impreza biegowa, rywalizacja w duathlonie i triathlonie. Przyszedł czas na Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej w pływaniu na wodach otwartych. Widowiskowe zawody już w niedzielę na terenie Parku Wodnego Mamut w Woli Rębkowskiej.

Organizatorem imprezy jest nowo powstała Fundacja Aqua Life z siedzibą w Garwolinie, której celem jest m.in. upowszechnianie i wspieranie sportu. – Mamy najczystszy zbiornik wodny na Mazowszu. Kiedy Mamuta wizytował Andrzej Skorykow, organizator mistrzostw Polski w pływaniu na wodach otwartych, było pod ogromnym wrażeniem. Grzechem było nie skorzystać z takiego obiektu – przyznaje organizator Michał Łubian.

I Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej w pływaniu na wodach otwartych to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom powiatu, którzy coraz częściej uprawiają sport. – Mamy w Garwolinie imprezy biegowe, duathlon i triathlon. Pora na coś dla pływaków, którzy niekoniecznie biegają czy jeżdżą na rowerze – podkreśla nasz rozmówca.

Dla postronnego obserwatora pływanie „pod chmurką” nie różni się niczym od sportu basenowego. – Woda otwarta uczy pokory. Pływając w basenie widzimy na dnie czarną kreskę wskazująca kierunek. Płynąć na wodach otwartych niezwykle istotna jest umiejętność nawigowania – wyjaśnia Michał Łubian.

Niedzielne będą przeprowadzone na dwóch dystansach. Kilka minut po godzinie 11 wystartują uczestnicy, którzy pokonają 250 metrów (limit czasu 10 minut). Później z wodami Mamuta będą zmagać się pływacy dystansu 1500 metrów (limit czasu 40 minut).

Organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwali ratownicy WOPR. Na najlepszych czekają nagrody.

Wciąż jest możliwość zapisów. Szczegóły znajdziesz TU.

Łukasz Korycki

fot. arch.

Komentarze  

0 #1 wstępjaa 2016-08-11 13:32
na Mamuta za darmo od soboty
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież