Puznówka wygrywa na 15. urodziny

Opublikowano: 06 wrzesień 2011, 08:10 Kategoria Sport
hutnik huta czechywisła maciejowiceks puznówkaburza pilawapiłka nożna

Remis Hutnika, wysoka porażka po rezygnacji trenera Wisły Maciejowice, wygrana KS Puznówki 96 na 15-lecie klubu i zwycięstwo Burzy. Tak w skrócie zaprezentowały się garwolińskie drużyny w rozgrywkach siedleckiej i warszawskiej A-Klasy.

Trzech punktów z wyjazdowego spotkania z Wektrą Dziewule nie udało się wywieźć zawodnikom Hutnika Huty Czechy. Pierwsza bramka dla zawodników z Trąbek padła po dośrodkowaniu Zalewskiego. Mocnym strzałem z woleja popisał się Jakub Kardyka. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Filip Gawinek, po dwójkowej akcji z Rafałem Głąbickim.

? Kontrolowaliśmy spotkanie do 60. minuty spotkania. Później przeciwnicy zaczęli przeważać, dostali wiatr w żagle ? mówi Tomasz Barej, trener Hutnika.

Wektra Dziewule ? Hutnik Huta Czechy 2:2
Bramki dla Hutnika: Jakub Kardyka, Filip Gawinek
Hutnik: Rękawek, Teperek, Sabała, J. Kardyka, Trzciński, Kowalski Zalewski, R. Głąbicki, Wardak (D. Mucha), Gawinek, Wilczek (B. Głąbicki).

Wyniki i tabela siedleckiej A-Klasy

Ciemne chmury zbierają się nad Wisłą Maciejowice. Kosynierzy doznali drugiej w tym sezonie wysokiej porażki. W Rembertowie AON strzelił zespołowi z powiatu garwolińskiego aż 5 bramek. Przed spotkaniem z funkcji trenera zrezygnował Jerzy Korda. Pod Warszawę Wisła dojechała spóźniona i bez szkoleniowca.

Najsłabszą formacją wiślaków była obrona. Wszystkie bramki zawodnicy z Maciejowic stracili po prostopadłych zagraniach rembertowian. Wynik mógłby być wyższy, gdyby gospodarze byli bardziej skuteczni.

AON Rembertów ? Wisła Maciejowice 5:0 Wisła: Bienias, Krupa, Szopa, Cyrta, Pogoda (Mazur), Wit, Opiekulski, Kuczyński (Wojtasik), Misiak, R. Włodarczyk (M. Włodarczyk), Krogulec.

Miły prezent na 15-lecie klubu kibicom sprawili zawodnicy KS Puznówka 1996. Podopieczni Roberta Rokickiego pokonali PKS II Radość Warszawa 7:4. Wysoka wygrana to zasługa dobrej gry w drugiej połowie. Pierwsze 45 minut toczyło się pod dyktando gości. ? Po głupich błędach przegrywaliśmy już 1:3. Dobrze, że jeszcze przed przerwą strzeliliśmy bramkę kontaktową na 2:3? mówi szkoleniowiec.

Ostre słowa reprymendy do zawodników poskutkowały. Piłkarze z Puznówki zdominowali boiskowe poczynania. Pierwsze skrzypce grał Daniel Celiński, który czterokrotnie pokonywał bramkarza rywali w drugich 45 minutach meczu. Rezerwy PKS w końcówce strzeliły bramkę na 4:7. W ostatnich minutach dobrymi interwencjami popisał się Andrzej Edyk, który zastępował, pauzującego za czerwoną kartkę, Łukasza Górskiego.

KS Puznówka 96 ? PKS II Radość Warszawa 7:4
Bramki dla Puznówki: Daniel Celiński 4, Kamil Foryś, Paweł Grzelak, Łukasz Szczypek.
Puznówka: Edyk, Ryfka, M. Parzyszek, Ł. Rosłaniec, S. Rosłaniec, Foryś, R. Parzyszek, Ł. Szczypek, Trzeciak (M. Rosłaniec), Celiński (G. Rosłaniec), Grzelak.

Wynik spotkania Burzy Pilawa z Sokołem Celestynów został ustalony już do przerwy. Gospodarze, za sprawą dwóch trafień Denisa Dobrowolskiego, prowadzili po 20 minutach 2:0. ? W 37. minucie Sokół strzelił bramkę kontaktową. Sześć minut później Robert Winek zauważył, że bramkarz rywali jest mocno wysunięty i przelobował go z 30 metrów ? mówi Artur Trzpil, trener Burzy.

W drugich 45 minutach spotkania nie padła żadna bramka, choć obie drużyny miały do tego okazje.

Burza Pilawa ? Sokół Celestynów 3:1
Bramki dla Burzy: Denis Dobrowolski 2, Robert Winek.
Burza: Osiak, Śledź, A. Piętka, P. Piętka, Saganek, W. Wilczek, Bylinka, H. Osiak, Błachnio, Dobrowolski (M. Piętka), Winek (J. Konarzewski).