Vita-Sport Zdrowie Garwolin Młodzieżowym Mistrzem Polski!

Opublikowano: 10 lipiec 2016, 10:17 Kategoria Sport
zdrowie garwolinbeach soccer

Znakomite wieści z gdyńskiej plaży. Drużyna Vita-Sport Zdrowie Garwolin została Młodzieżowym Mistrzem Polski w piłce plażowej. Najlepszym zawodnikiem czempionatu został Filip Gac, a do młodzieżowej reprezentacji Polski beach soccera zostali powołani także Sebastian Papiernik i Piotr Szostak!

Turniej z udziałem siedmiu najlepszych drużyn beach soccera do lat 21 był rozgrywany w dniach 7-9 lipca w Gdyni. Po raz drugi w historii do walki o medale stanęli zawodnicy Vita-Sport Zdrowie Garwolin. W 2012 roku zespół, którego menadżerem jest Piotr Kapica, zakończył rozgrywki na fazie grupowej, zajmując ostatecznie siódme miejsce.

Początek mistrzostw nie było udany dla garwolińskich piłkarzy. W meczu otwarcia Zdrowie uległo drużynie Firtech Becpak Beckarena Warszawa 4:6. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się piłkarz Wilgi Garwolin ? Filip Gac. Jedno trafienie, z rzutu karnego dołożył, Piotr Szostak. W drugim czwartkowym spotkaniu Zdrowie pokonało Omidę Hemako Sztutowo 4:2 (bramki: Paweł Pyra 2, Piotr Szostak, samobójcza).

Fitrtech i Zdrowie Garwolin awansowali do fazy pucharowej. W półfinale podopieczni Karola Kopecia pokonali mistrzów Polski z 2014 roku UKS Milenium Gliwice. W wielkim finale Zdrowie ponownie zmierzyło się z Firtechem. Spotkanie miało bardzo zacięty przebieg. Decydującą o mistrzostwie bramkę na 4:3 zdobył Michał Rękawek. Wcześniej stołecznego bramkarza pokonali dwukrotnie Tomasz Przygoda i Piotr Szostak.

Wywalczenie historycznego złotego medalu MMP to nie jedyna dobra informacja znad Bałtyku. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Filip Gac. Trzydniowym zmaganiom przyglądał się trener młodzieżowej reprezentacji Polski. Wojciech Polakowski do kadry powołał trzech zawodników z Garwolina ? Filipa Gaca, Sebastiana Papiernika i Piotra Szostaka.

Skład Zdrowia Garwolin: Marcin Skoczek (bramkarz), Kamil Szostak, Filip Gac (kapitan), Michał Rękawek, Damian Matysiak, Tomasz Przygoda, Jakub Makulec (bramkarz), Karol Górski, Piotr Szostak, Paweł Pyra, Damian Papiernik i Sebastian Papiernik.

Aktualizacja, 11 lipca, godz. 8.30. Poprawiona literówka w nazwisku Tomasza Przygody.