Mistrzostwo Polski ponownie dla Borowia

Opublikowano: 08 czerwiec 2016, 08:00 Kategoria Sport
mow borowiepiłka nożna

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego po raz drugi w tym roku sięgnęli po tytuł Mistrza Polski w piłce nożnej. Po kwietniowym tytule mistrzowskim w piłce nożnej halowej zdobytym w Babimoście, tym razem młodzi piłkarze wywalczyli tytuł grając na boiskach typu ?Orlik? w Lwówku Śląskim.

MOW Borowie obroniło ubiegłoroczny mistrzowski tytuł rozgrywanych mistrzostwach młodzieżowych ośrodków wychowawczych. By zagrać w turnieju finałowym (3-4 czerwca) MOW Borowie w maju wygrało turniej eliminacyjny w Warszawie, pokonując MOW Podciernie 8:1 i MOW Warszawa Dolna 7:0. W turnieju finałowym chłopcy z Borowieckiego MOW trafili do grupy z trzema innymi ośrodkami, których drużyny kolejno zostały pokonane: Brzeg Dolny 5:1, Rudy 7:2 i Iwiny 9:0.

W półfinale Borowie trafiło na MOW Kalety, których drużyna przegrała z borowskim MOW 0:2. Finał okazał się też formalnością. Borowska drużyna ponownie zmierzyła się z reprezentacją Brzegu Dolnego, która tym razem przegrała 3:7. Tym samym okazały puchar mistrzowski i złote medale zawieszone na szyjach zwycięzców mogły przyjechać do Borowia.

Tytuł Mistrza Polski dla Borowia wywalczyli: Brajan Olszewski, Damian Jędrych, Daniel Guba, Jan Pomarański, Łukasz Wójtowicz, Damian Jaźwiec, Dawid Bielak, Mateusz Litwicki oraz trener i opiekun Łukasz Mikulski.