Hutnik przerwał serię Wilgi

Opublikowano: 23 maj 2016, 18:02 Kategoria Sport
wilga garwolinhutnik warszawa

Nie było ósmego meczu bez porażki Wilgi Garwolin. GKS przegrał na wyjeździe z Hutnikiem Warszawa 1:2 (1:1) i wciąż musi walczyć o utrzymanie w IV lidze.

W sobotę w stolicy naprzeciw siebie stanęły drużyny, które mogły pochwalić się znakomitą serią ostatnich meczów ligowych. Hutnik nie przegrał od sześciu spotkań. Wilga nie zaznała goryczy porażki od siedmiu gier.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gości. W 16. minucie błąd popełnił obrońca Hutnika, który przy próbie podania do bramkarza nie zauważył nadbiegającego Arkadiusza Zalewskiego. Wystawiony na szpicy zawodnik przejął futbolówkę i posłał piłkę do pustej bramki. Hutnik przed przerwą zdołał wyrównać.

Po zmianie stron stroną dominującą byli gospodarze. Gola na wagę trzech punktów miejscowi zdobyli w 71. minucie. Piłkę po strzale Jakuba Mierzejewskiego odbił Mariusz Selerski, ale wobec dobitki tego samego zawodnika był bez szans. Rozmiary porażki mogły być większe, ale kilka razy czujnie w bramce zachował bramkarz Wilgi.

Niezadowolony z postawy swoich zawodników jest trener Sergiusz Wiechowski. ? Zagraliśmy najgorszy mecz za mojej kadencji. Oprócz bardzo dobrej gry Mariusza w bramce, nie można powiedzieć niczego dobrego o naszej grze. Hutnik wygrał zasłużenie. My szybko zapominamy o tym meczu i koncentrujemy się na dwóch kolejnych, które będą decydujące dla układu tabeli na koniec sezonu ? mówi szkoleniowiec GKS.

Kolejne dwa mecze Wilga rozegra przed własną publicznością. Wyniki potyczek z KS Raszyn i Szydłowianką będą bardzo ważne w kontekście utrzymania na IV-ligowych boiskach. Do końca sezonu pozostało pięć serii spotkań.

Hutnik Warszawa ? Wilga Garwolin 2:1 (0:1)
Bramka dla Wilgi: 16` Arkadiusz Zalewski (bez asysty)Wilga: Selerski, Kwiatkowski, Karol Zawadka (87` Wiechowski), Gac, Talar, Szostak (75` Makulec), Żurawski (87` W. Majsterek), Korgul, Kamil Zawadka, Papiernik (65` Pyra), Zalewski.