Reprezentant kadry wygrywa garwoliński duathlon

Opublikowano: 02 maj 2016, 09:44 Kategoria Sport
duathlon

34 osoby wzięły udział w I Duathlonie Garwolińskim ?Strefa 2016?. Na starcie stanęli zarówno sportowcy-amatorzy, jak i zawodowcy. Zwyciężył Damian Witkowski z Warszawy ? członek kadry Polski, który na pokonanie prawie 28-kilometrowej trasy potrzebował niespełna 58 minut.

W sobotę Garwolińska Strefa Aktywności Gospodarczej stała się strefą aktywności sportowej. I to wcale nie łatwej. Duathlon to impreza dla tych, którzy ze sportem są za pan brat nie od wczoraj. W sumie 7,5 km biegu i 20 km jazdy na rowerze. Przy niesprzyjających warunkach pogodowych ? zawodnikom przeszkadzało nie tylko zimno, ale przede wszystkim silny wiatr.

W organizowanym po raz pierwszy przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Stowarzyszenie Truchatcz.pl i Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont duathlonie wzięły udział 34 osoby. Wśród nich nie zabrakło silnej reprezentacji kobiet. Choć impreza była promowana wyłącznie lokalnie, na starcie oprócz zawodników z naszego powiatu pojawili się także reprezentanci Warszawy. I to oni zgarnęli podium w kategorii open. Najlepiej z trasą duathlonu poradził sobie Damian Witkowski, pokonując trasę prawie 28 kilometrów dokładnie w 57 minut i 56 sekund. Damian jest zawodnikiem Progress Triathlon Team. swoją Karierę biegową rozpoczął w CWKS Legia Warszawa, zmieniając barwy na KS Warszawianka, a ostatecznie zostając członkiem Kadry Polski, gdzie zdobywał swoje biegowe doświadczenia. Wielokrotnie reprezentował Polskę na zawodach rangi międzynarodowej, zdobywając między innymi sztafetowe Mistrzostwo Europy ESDRA Off Snow Treviso 2010 oraz sztafetowe vice Mistrzostwo Świata ESDRA Dryland w Pangelagotti 2007. W 2003 r. został Mistrzem Europy Juniorów podczas Eurocanicrossu. Jego rekord życiowy w półmaratonie to 1:04.33.

Drugie miejsce w garwolińskim duathlonie zajął Michał Sowa (1:00:46), a trzecie ? Tomasz Wysocki (1:03:04). Także zawodnicy Progress Triathlon Team. Zaraz za podium w klasyfikacji generalnej uplasował się pochodzący z Garwolina Michał Łubian (1:04:53).

W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła młoda zawodniczka z powiatu garwolińskiego ? Katarzyna Latuszek, która na pokonanie całej trasy potrzebowała 1 godziny i 13 minut. Druga była Anna Urbańska (1:15:34), a trzecia ? Sylwia Stoń (1:18:23).