Wilga i Promnik na piątkę

Opublikowano: 29 sierpień 2011, 10:40 Kategoria Sport
wilga garwolinpromnik łaskarzewsęp żelechówzryw soboleworzeł uninwilga miastków
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Wilga Garwolin i Promnik Łaskarzew wbiły rywalom aż po pięć bramek. Pierwszą wygraną w Lidze Okręgowej zanotował Orzeł Unin. Zryw Sobolew i Wilga Miastków tym razem bez punktu. Sęp Żelechów nie wyjechał na mecz z Łochowem.

Drugie z rzędu zwycięstwo 5:0 odniosła Wilga Garwolin. GKS nie dał szans warszawskiej Gwardii. Do przerwy goście prowadzili 2:0. Piotr Baranowski dośrodkował wprost na głowę Piotra Pioruna. Później trafienie zaliczył, po indywidualnej akcji, Jacek Kajtkowski. ? Kontrolowaliśmy grę w całym spotkaniu, z wyjątkiem pięciu minut przestoju w pierwszej połowie. Od 60. minuty rywal opadł z sił, więc mieliśmy ułatwione zadanie ? mówi Jacek Paśnik, trener Wilgi.

Trzecią bramkę dla GKS strzelił ponownie Piorun, który dryblingiem minął obrońcę rywali i posłał piłkę w krótki róg bramki. Na 4:0 podwyższył Kajtkowski. Ostatni gol był autorstwa Mateusza Leszka, który pojawił się na boisku za Mariusza Dróżdża. ? Kondycyjnie wyglądaliśmy bardzo dobrze. Mecz w Warszawie pokazał siłę naszej ławki rezerwowych - dodaje szkoleniowiec Wilgi.

Gwardia Warszawa ? Wilga Garwolin 0:5
Bramki: Piotr Piorun 2, Jacek Kajtkowski 2, Mateusz Leszek
Wilga: Jakubaszek, Karol Zawadka, Grązka, Korgul, Trojanek, Baranowski, Kamil Zawadka (Ochnik), Bogusz (Sitarek), Dróżdż (Leszek), Piorun (Gołowaski), Kajtkowski.

Strzelania pięciu bramek w meczu Wildze pozazdrościli zawodnicy Promnika Łaskarzew. W swoim pierwszym występie w lidze (zaległe spotkanie 1. kolejki ze Startem II Otwock ? 1 września) wysoko pokonali Victorię Zerzeń 5:0. Do przerwy utrzymywał sie wynik bezbramkowy. Obie drużyny stworzyły po dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. ? Mieliśmy nawet rzut karny, ale uderzenie Tomasza Bacy trafiło w poprzeczkę. Szanse dla Victorii były to ewidentne prezenty od naszych obrońców ? mówi Piotr Baliński, trener Promnika.

W drugiej połowie Victoria osłabła fizycznie. Lepiej upalne warunki znosili gospodarze, którzy wbili rywalom pięć bramek. Festiwal strzelecki rozpoczął Grzegorz Opieka. Stoper miejscowych dobił strzał z rzutu wolnego. Ozdobą meczu było piękne uderzenie Dariusza Winka z narożnika pola karnego. Superstrzelec łaskarzewian asystował przy trzeciej bramce, którą strzelił Grzegorz Korycki. W ostatnich 10 minutach do siatki zespołu z Zerzenia trafiali Konrad Kurach i Krzysztof Jankowski. ? Wynik spotkania jest dobry, ale z gry nie jestem do końca zadowolony ? podsumował szkoleniowiec Promnika.

Promnik Łaskarzew - Victoria Zerzeń 5:0
Bramki: Grzegorz Opieka, Dariusz Winek, Grzegorz Korycki, Kamil Kurach, Krzysztof Jankowski.
Promnik: Bieńko, Nwokocha, Baca, Opieka, Wolski (Michalczyk), Winek (Sierańki), S. Brzostowski (Wójcik), Jankowski, Kurach (Poświata), Korycki, Paziewski.

Tabela i wyniki warszawskiej Ligi Okręgowej

Drużyna MKS Małkini zdobyła drugi garwoliński skalp. Przed tygodniem wygrana z Sępem Żelechów (2:1), a w ostatni weekend zwycięstwo ze Zrywem Sobolew 3:1. Zdaniem trenera Andrzej Goliszewskiego o porażce zdecydowała bardzo duża liczba indywidualnych błędów w obronie i słaba skuteczność. Honorowe trafienie dla Zrywu zaliczył Jarosław Włodarczyk.

MKS Małkinia ? Zryw Sobolew 3:1
Bramka dla Zrywu: Jarosław Włodarczyk
Zryw: Kępka - Błachnio, Piotr Kazimierak, Tomasz Zackiewicz, Dziubak, Tywanek, Więckowski (Marcińczak), Kwaśniak, Baran (Michałek), Górski, Michalec(Włodarczyk).

Po porażce 0:1 z Mazovią z pozycji lidera siedleckiej okręgówki spadła Wilga Miastków. W pierwszej połowie przewagę mieli goście, czego efektem była strzelona bramka. W zespole gospodarzy odczuwalny był brak Piotra Kondeja i Kamila Brycha.

W drugiej połowie spotkania role na boisku odwróciły się. To Wilga miała przewagę, jednak tego dnia skuteczność nie była domeną podopiecznych Pawła Kowalskiego. A nawet jeśli udawało się trafić do siatki, to bramki nie uznawał arbiter. Zdaniem kibiców podniesienie chorągiewki oznaczającej pozycję spaloną było bezzasadne. Goście kończyli mecz w dziesiątkę. Za faul bez piłki na Pawle Cicheckim czerwoną kartkę zobaczył Robert Przyborowski.

Wilga Miastków ? Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:1
Wilga: Czarny, Mucha (Latuszek), Aniszewski, M. Biedrzycki, Zając, Bogusz, Wołoszka (Ł. Biedrzycki) ? Baran (Szczygielski), Wielgosz(R. Celej), Cichecki, K. Celej.

Pierwsze zwycięstwo w LO zanotował Orzeł Unin, który pokonał LKS Ostrówek 3:2.

Nie odbyło się spotkanie ŁKS Łochów z Sępem Żelechów. Przyczyną odwołania meczu była śmierć prezesa ŁKS.