Derby dla Promnika

Opublikowano: 20 kwiecień 2016, 07:51 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromnik łaskarzew

Jedna bramka zdecydowała o wyniku derbów powiatu w spotkaniu warszawskiej Ligi Okręgowej. Wilga II Garwolin uległa na własnym boisku Promnikowi Łaskarzew 0:1.

Wynik spotkania goście otworzyli bardzo szybko. Już w 2. minucie po akcji prawym skrzydłem zawodnikowi Promnika udało się celnie dograć do niepilnowanego Piotra Szczypka, który dał prowadzenie ŁKS. W kolejnych minutach gra była wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się stworzyć klarownych okazji do zdobycia gola.

Po stronie gospodarzy warta zanotowania była akcja Wojciecha Migasa, który po indywidualnej akcji w polu karnym mógł pokusić się o trafienie. W ponowieniu akcji próbował Marcin Makulec. Obaj byli nieskuteczni.

10 minut po przerwie na boisku pojawił się Paweł Pyra. Napastnik dwukrotnie znalazł się blisko bramki rywala. Jego strzały były jednak za lekkie, żeby zaskoczyć Tomasza Manickiego.

- Mimo, że nie mieliśmy wielu wzmocnień z pierwszego składu, zagraliśmy całkiem poprawnie. Gdyby nie gapiostwo z pierwszych minut, nie można byłoby mieć zastrzeżeń do naszej gry. Po raz kolejny byliśmy nieskuteczni pod bramką przeciwnika i nie udało się wywalczyć chociaż punktu ? przyznał po meczu trener Wilgi II Jacek Tracz.

We wcześniejszym zaległym spotkaniu rezerwy IV-ligowca przegrały z Agape Białołęka 1:3. Honorowe trafienie zaliczył Patryk Mianowski.

W sobotę GKS jedzie do Reguta na mecz z Borem. Dzień później Promnik podejmie Sokoła Serock.

Wilga Garwolin ? Promnik Łaskarzew 0:1 (0:1)
Bramka: Piotr Szczypek 2`
Wilga: Tkaczewski, Pleskot, Mianowski (40` Sitek), Tracz, Janisiewicz, Woźniak (80` Macioszek), Godlewski, Wielgosz, Wągrodzki (70` Brych), Migas (55` Pyra), Makulec.
Promnik: Manicki, Opieka, Sieradzki, Michalczyk, Markowski, Kozikowski, Szczypek, Siembora, P. Kisiel, Alot oraz Trzaskowski, S. Kisiel, Korycki, Dominiczak.