O awansie SPS zdecyduje mecz w Halinowie

Opublikowano: 11 kwiecień 2016, 09:45 Kategoria Sport
siatkówka4cvzawkrze mławajaguar wolanów

Siatkarze SPS 4CV Garwolin przedłużyli szansę na awans do turnieju barażowego o wejście do II ligi. W ostatnich dwóch spotkaniach podopieczni Jakuba Sokołowskiego w pokonanym polu zostawili KS Zawkrze Mława i Jaguara Wolanów.

Oba spotkania zakończyły się zwycięstwami 3:0. Łatwiej przyszła piątkowa wygrana z ostatnią drużyną w tabeli. Goście z Mławy jedynie w trzecim secie zagrozili SPS, prowadząc 21:17. Wtedy jednak osiem kolejnych punktów padło łupem siatkarzy z Garwolina.

Aby dalej myśleć o awansie do kolejnej fazy gry o II ligę, drużyna SPS musiała bez straty seta wygrać także wczoraj w Wolanowie. Przed meczem okazało się, że trener Sokołowski będzie miał do dyspozycji tylko jednego środkowego. Obok Damiana Wilki zagrał z konieczności Tomasz Rosłaniec. Parę przyjmujących stanowił duet Krzysztof Kisiel/Jakub Skrajny, w ataku zagrał Kamil Trzpil. Jaguar w trzecim secie odskoczył na sześć punktów rywalom. Zawodnikom z Garwolina udało się odrobić straty i zakończyć spotkanie zwycięstwem 3:0.

W środę ostatni mecz rundy zasadniczej. Zespół 4CV zmierzy się na wyjeździe z Lesanem Halinów (środa, godz. 20). Tylko zwycięstwo za trzy punkty da podopiecznym Jakuba Sokołowskiego trzecie miejsce na koniec sezonu. - Musimy w tym udowodnić, że ten awans nam się należy. Albo nadajemy się do gry wyżej, albo nie - przyznał trener SPS.

Czy zajęcie tej lokaty będzie premiowane awansem do półfinałowego turnieju barażowego, okaże się w najbliższych dniach.