Siatkarze Dwójki najlepsi w powiecie

Opublikowano: 21 marzec 2016, 06:48 Kategoria Sport
siatkówkadwójkajedynkagórznounin

W hali sportowej CSiK w Garwolinie zapadły rozstrzygnięcia w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie, po kilkunastoletniej dominacji Jedynki, zajęli pierwsze miejsc.

A wszystko za sprawą powstania Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Dwójce. Na efekty pracy UKS nie trzeba było długo czekać. Od pierwszego spotkania podopieczni Edmunda Kopyścia i Bartosza Soszki realizowali założone cele. Dobrze spisywali się w każdym elemencie pokazując waleczność na boisku.

 

- Chłopcy trenują dopiero osiem miesięcy i przed turniejem każdy medal wzięli byśmy w ciemno.  Radość młodych siatkarzy była jak najbardziej uzasadniona. Pokazali dużo ciekawych akcji i zaprezentowali się zdecydowanie lepiej od swoich rywali wygrywając wszystkie mecze tracąc tylko jednego seta . Jest to nasze pierwsze mistrzostwo od 26 lat w 1990 roku triumfowała drużyna Macieja Zapałowskiego. Mimo, iż czeka nas jeszcze sporo pracy to bardzo cieszy mnie postawa i charakter drużyny. Od pierwszego meczu wyrobiliśmy sobie wizytówkę walczaków i nie boimy się podjąć walki z żadnym przeciwnikiem - komentuje Bartosz Soszka założyciel klubu. - Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy rezerwowi, którzy dali pełnowartościowe zmiany i pokazali, że zależy im na grze w pierwszej czwórce – dodaje.

Skład mistrzów powiatu: Jakub Grzechnik, Jakub Ornat, Piotr Liszewski, Kacper Kędziorek, Antek Wyskwar, Nikodem Zawadka, Przemysław Gontarz, Paweł Dąber, Jakub Majewski.

Wyniki finału

SP 2 GARWOLIN  I - SP 2 GARWOLIN II  2-0

SP2 GARWOLIN I - SP GÓRZNO   2-0

SP2 GARWOLIN I - SP UNIN   2-0

SP 2 GARWOLIN I - SP 1 GARWOLIN  2-1

SP2 GARWOLIN II - SP GÓRZNO  2-1

SP 2 GARWOLIN II - SP UNIN  2-0

SP 2 GARWOLIN II - SP 1 GARWOLIN  0-2

SP 1 GARWOLIN - SP UNIN   2-0

SP 1 GARWOLIN - SP GÓRZNO  1-2

SP GÓRZNO - SP UNIN  2-1

Końcowa klasyfikacja

1. SP 2 GARWOLIN  8 p   8-1

2. SP 1 GARWOLIN  4 p   6-4

3. SP GÓRZNO        4 p   5-5

4. SP 2 GARWOLIN  4 p  4 -5

5. SP UNIN                  0 p

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież