Wilga bez gry awansowała w tabeli

Opublikowano: 15 marzec 2016, 06:52 Kategoria Sport
wilga garwolinlegionovia legionowo

Piłkarze IV ligi wrócili na ligowe boiska. W meczu 18. kolejki Wildze Garwolin został przyznany walkower za spotkanie z Dolcanem II Ząbki, który wycofał się z rozgrywek. W weekend podopieczni Sergiusza Wiechowskiego rozegrali 10. sparing kończący zimowe przygotowania do ligi. GKS pokonał II-ligową Legionovię Legionowo 2:1.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę na boisku trawiastym w miejscowości Dębe. Legionovia od porażki rozpoczęła wiosenne zmagania na boiskach II ligi. Tydzień temu uległa na wyjeździe Kotwicy Kołobrzeg 0:1. W ostatni weekend podopieczni Dariusza Ziąbskiego, mieli podobnie jak Wilga, wolne od ligowego grania ze względu na przyznane walkowery.

Mimo różnicy dwóch klas rozgrywkowych, Wilga była równorzędnym przeciwnikiem dla Legionovii. W 15. minucie gry kontrę wyprowadził Michał Kępka, który idealnie obsłużył Piotra Szostaka. Skrzydłowy posłał piłkę do pustej bramki. W przekroju całej pierwszej połowy, dłużej przy piłce utrzymywała się Legionovia, ale nie przekładało się to na zagrożenia pod bramką Mariusza Selerskiego.

W przerwie trener Ziąbski wymienił całą ?11?. 10 minut po wznowieniu Wilga podwyższyła prowadzenie. Dośrodkowanie Szostaka z rzutu wolnego na bramkę zamienił Kamil Zawadka. II-ligowcy kontaktowego gola strzelili na pięć minut przed końcem spotkania po składnej akcji całego zespołu i przelobowaniu Selerskiego.

Walkower dla GKS, przy sprzyjających innych wynikach, dał Wildze awans na 11. miejsce w tabeli IV ligi. W sobotę drużyna z Garwolina zmierzy się w Sulejówku z Victorią, która w pierwszej wiosennej kolejce nieoczekiwanie zremisowała w Raszynie 2:2. ? Byłem na tym meczu. Victoria niczym nie zachwyciła, choć trzeba pamiętać, że to cały czas zespół liczący się w walce o czołowe lokaty w naszej lidze  ? komentuje trener Wilgi Sergiusz Wiechowski (na zdjęciu).

Szkoleniowiec GKS dobrze ocenia zimowe przygotowania zespołu. Wilga rozegrała 10 sparingów, z czego przegrała tylko jeden. Zanotowała jeden remis. ? Różnie było z frekwencja na treningach, o co nie mam pretensji do chłopaków, bo każdy ma prace i własne życie. Nawet jeśli kogoś nie było na treningu, to kontaktował się ze mną i ustalał indywidualne zajęcia. Pod koniec przygotowań frekwencja była zdecydowanie lepsza ? ocenia trener.

Sergiusz Wiechowski liczy, że w trakcie rundy do treningów dołączą kontuzjowani Jacek Kajtowski i Daniel Bogusz. Nowi zawodnicy ? Piotr Szostak, Daniel Żurawski, Mateusz Kalinowski ? dobrze wkomponowali się w zespół. Dwaj pierwsi wywalczyli pewne miejsce w podstawowej ?11?. Kalinowski wydaje się być zmiennikiem Kępki. Komplikuje się sytuacja z Rafałem Złotnikiem, który może nie zagrać wiosną w bramce Wilhi. Wobec takiej sytuacji zmiennikiem Mariusza Selerskiego pozostaje Robert Baczewski. Być może w trybie awaryjnym klub zacznie szukać kolejnego goalkeepera.

Legionovia Legionowo ? Wilga Garwolin 1:2 (0:1)
Bramki dla Wilgi: Piotr Szostak, Kamil Zawadka
Wilga: Selerski, Kwiatkowski, Karol Zawadka (70` Korgul), Gac, Zalewski, Szostak (65` Pyra), Świder, Kamil Zawadka, Żurawski (75` W. Majsterek), Papiernik (70` Galbarczyk), Kępka (25` Kalinowski).