Opublikowano: 05 styczeń 2016, 08:07 Kategoria Sport
glhfutsal
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 6 min.

Po raz kolejny kibice Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup mieli podwójną dawkę emocji. W pierwsze weekend Nowego Roku rozegrano dwie kolejki gier, w których nie brakowało niespodzianek.
VI serię spotkań rozegrano w sobotę. W najciekawszym spotkaniu Weekend pokonał Auto-Szczęch Team 5:4. Po dwa gole dla zwycięzców strzelali zawodnicy Wilgi Garwolin Hubert Świder i Sebastian Papiernik.

Weekend Łaskarzew ? Auto-Szczęch Team 5:4 (2:1)
Bramki:
Hubert Świder 5?,12?, Sebastian Papiernik 22?,37? k.p., Kacper Kozikowski 34? (Weekend) - Mateusz Michalec 2?, Maciej Błachnio 25?,26?, Łukasz Niewczas 39? (Auto)

Po pierwszy komplet punktów w lidze sięgnął Królewski Team, pokonując GTW Dynamit. Królewscy zaimponowali w drugiej połowie, w której z nawiązka odrobili straty z pierwszej połowy.

GTW Dynamit ? Królewski Team 4:6 (2:1)
Bramki:
Tomasz Bieńko 4?, Damian Mirowski 8?,40?, Piotr Cyrta 39? (GTW) - Adam Kucharski 14?,30?, Dominik Soból 26?,28?, Łukasz Kieliszek I 31?,36? (Królewski)

Pierwsze zwycięstwo od dwóch kolejek zanotowała drużyna z powiatu otwockiego. Sobienie Team pokonał Return Husaria 8:4. Return wciąż bez wygranej w tegorocznej edycji GLH.

Return Husaria ? Sobienie Team 4:8 (2:3)
Bramki:
Daniel Kosobucki 5?,10?, Daniel Poświata 28?,36? (Return) - Damian Banasiewicz 2?, Łukasz Widłak 9?,38?, Mateusz Dominiczak 15?, Mateusz Cieślak 26?, Dawid Błaszkiewicz 36?,39?, Sebastian Kołnierzak 40? (Sobienie)

Do siódmej serii gier musieli czekać zawodnicy i kibice Gold Team na pierwszą wygraną. ?Złoci? pokonali drużynę środka tabeli ? Niewidomych Kielc ? 6:2. Hat-trickiem popisał się Piotr Jaworski.

Gold Team ? Niewidomi Kielce 6:2 (3:1)
Bramki:
Michał Jaworski 3?,14?, Piotr Jaworski 20?,32?,34?, Wojciech Zackiewicz 38? (Gold) - Arkadiusz Korycki 16?, Dominik Alot 26? (k.) (Niewidomi)

To rekord tegorocznej edycji GLH. Baldaccini rozbił Wolnych Strzelców 17:2, strzelając aż 15 goli w drugiej połowie. Autorem siedmiu trafień był Grzegorz Korycki, który powiększył przewagę w klasyfikacji najlepszego strzelca.

Baldaccini ? Wolni Strzelcy 17:2 (4:1)
Bramki:
Grzegorz Korycki 3?,12?,24?,25?,29?,29?,30?, Kamil Michalczyk 9?,40?,40?, Przemysław Zowczak 11?,26?,28?,35?, Tomasz Cichecki 38?, Mateusz Kępka 40?, samobójcza 28? (Baldaccini) - Zbigniew Krogulec 18?, Karol Tobiasz 39? (Wolni)

Nie udało się Motorowi sprawić kolejnej niespodzianki w lidze. Drużyna z Leokadii nie dała rady rozpędzonemu Gepardowi. Zespół z Wilgi wygrał pewnie 7:2, mimo że po sześciu minutach przegrywał 1:2. Trzykrotnie bramkarza Motoru pokonał Damian Matysiak.

Gepard Wilga ? Motor Leokadia 7:2 (4:2)
Bramki:
Damian Matysiak 1?,17? k.p.,19?, Michał Zalewski 14?, Jarosław Mikulski 28?,31?, Dominik Cichecki 34? (Gepard) - Piotr Dziubak 3?, Waldemar Paszkowski 6? (Motor)

W meczu sąsiadów z tabeli lepsza Wisła Podwierzbie, która pokonała KWS Żabczyńscy 6:3. Autorem kolejnego sobotniego hat-tricka Damian Baran z Wisły.

Wisła Podwierzbie ? KWS Żabczyńscy 6:3 (4:1)
Bramki:
Dariusz Pogoda 13?, Damian Baran 18?,20?,37?, Sylwester Mazur 18?,39? (Wisła) - Cezary Jóźwicki 20? Filip Korycki 28?, Piotr Szczypek 33? (KWS)

Zawodnicy z Podwierzbia w niedzielę powstrzymali Geparda. W pojedynku nadwiślańskich zespołów padł remis 3:3. Drużyna z Wilgi straciła pierwsze punkty w lidze.

Gepard Wilga ? Wisła Podwierzbie 3:3 (1:2)
Bramki:
Damian Matysiak 3?, Tomasz Jarzyna 23?, Dariusz Winek 28? (Gepard) - Grzegorz Sitnik 12?, Rafał Sitnik 20?, Damian Baran 31? (Wisła)

Mecz Baldaccini ? GTW stał się najciekawszym pojedynkiem 8. kolejki spotkań. Skazani na porażkę zawodnicy Dynamitu stawili czoła wiceliderowi. W 32. minucie GTW wyszedł na prowadzenie 4:3. Zwycięstwo Baldaccini zapewnił niezawodny Grzegorz Korycki. Jego trafienia w 34. i 27. minucie ustaliły wynik meczu.

Baldaccini ? GTW Dynamit 5:4 (3:2)
Bramki:
Dariusz Zając 9?, Mateusz Kępka 10?, Grzegorz Korycki 15?,34?,37? (Baldaccini) - Damian Mirowski 8?, Tomasz Bieńko 17?, Piotr Cyrta 24?, Albert Górski 32? (GTW)

Jak grać do końcowego gwizdka pokazali w niedzielę piłkarze Motoru. Do przerwy pojedynku z KWS przegrywali 1:4, by w drugiej połowie trafić siedmiokrotnie. Bohaterem zwycięzców Jakub Błachnio, którego bramka w przedostatniej minucie zdecydowała o końcowym wyniku.

Motor Leokadia ? KWS Żabczyńscy 8:7 (1:4)
Bramki:
Adam Paszkowski 16?,27?,29?, Rafał Rutkowski 25?,26?, Dominik Okleja 22?, Piotr Dziubak 30?, Jakub Błachnio 39? (Motor) - Marek Wichowski 3?,23?, Sebastian Kisiel 9?, Tomasz Paszkowski 8?,26?, Piotr Szczypek 20?, 28? (KWS)

W niedzielę Gold Team nie sprawił niespodzianki i uległ Aut-Szczęch Team 2:7.

Auto-Szczęch Team ? Gold Team 7:2 (2:1)
Bramki:
Marek Górski 8?,26?, Krzysztof Kwaśniak 15? k.p.,23?, Piotr Owczarczyk 32?, Tomasz Włodarczyk 36?, samobójcza 26? (Auto) - Piotr Jaworski 13?, Maciej Skrzypiec 30? (Gold)

Stało się. Ambitnie grający zawodnicy Wolnych Strzelców odnieśli pierwsze zwycięstwo w lidze. Miejscowi pokonali Królewski Team 4:2.

Królewski Team ? Wolni Strzelcy  2:4 (0:2)
Bramki:
Adam Kucharski 36?, Łukasz Kieliszek II 38? (Królewski) - Karol Płatek 3?,19?, Karol Tobiasz 26?, Emil Choim 36? (Wolni)

W niedzielę nie zawiódł lider. Weekend pewnie pokonał Niewidomych Kielce 7:1.

Niewidomi Kielce ? Weekend Łaskarzew 1:7 (1:0)
Bramki:
Przemysław Alot 6? (Niewidomi) - Hubert Świder 22?, Piotr Szostak 25?,33?,35?, Sebastian Papiernik 32?, samobójcza 34?, Łukasz Kulka 37? (Weekend)

Pauzujący w sobotę piłkarze Lech Teamu w niedzielę nie mieli problemów z pokonaniem Returnu Husaria. Czterema golami popisał się Marcin Makulec.

Return Husaria ? Lech Team 2:6 (1:2)
Bramki:
Daniel Kosobucki 14?, Arkadiusz Wojdat 37? (Return) - Marcin Makulec 8?,25? k.,26?, 30?, Michał Wiśnioch 17?, Wojciech Wiśnioch 39? (Lech)

Komentarz Filipa Rutkowskiego, organizatora GLH: Ponownie zagraliśmy systemem sobota-niedziela i pokazuje to, że niektórzy potrafią złapać zadyszkę. Niedzielna kolejka była fantastyczna dla kibiców. Praktycznie w każdym meczu gra toczyła się do ostatnich sekund. Swoje pierwsze punkty zdobyli Wolni Strzelcy, a jedyną ekipą z kompletem zwycięstw został Weekend Łaskarzew.