Zmienne szczęście pod siatką

Opublikowano: 01 grudzień 2015, 14:12 Kategoria Sport
siatkówka4cv

Po trzech porażkach z rzędu siatkarze SPS sięgnęli po komplet punktów. W Mokobodach podopieczni Jakuba Sokołowskiego pokonali miejscowy APiS GV 3:1. W sobotę do Garwolina przyjedzie Jaguar Wolanów.

Sobotni mecz pod Siedlcami przebiegał pod dyktando gości. W końcówce pierwszego seta gospodarze odskoczyli na dwa punkty, ale chwilę później w polu zagrywki bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Skrajny. Młody przyjmujący posłał asa, a po dwóch kolejnych zagrywkach piłka wracała na stronę SPS. W drugim secie źle funkcjonowało przyjęcie zagrywki po stronie przyjezdnych, co wykorzystał zespół GV.

W kolejnych partiach trener Jakub Sokołowski wrócił do ustawienia z Krzysztofem Zawiszą na ataku oraz parą Kisiel/Rosłaniec na przyjęciu. Przyniosło to pozytywny efekt. Dwie kolejne partie drużyna SPS wygrała zdecydowanie.

We wcześniejszych spotkaniach zespół z Garwolina poniósł dwie porażki. 20 listopada przegrał w Warszawie z MDK 0:3. ? Kluczowa w tym meczu była przegrana pierwsza partia 27:29. W decydujących momentach błąd popełnili sędziowie. Gdybyśmy wygrali tego seta, pewnie mecz ułożyłby się inaczej ? relacjonuje trener Sokołowski. Z koeli w czwartek w meczu z Powsinkiem Wilanów siatkarze 4CV prowadzili już 2:0 w setach, by przegrać po tie-breaku.

W sobotę w Garwolinie SPS zmierzy się z Jaguarem Wolanów (godz. 16).