Opublikowano: 30 listopad 2015, 12:37 Kategoria Sport
futsalglh
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Na tę chwilę kibice piłki halowej czekali prawie 10 miesięcy. Do hali w Woli Łaskarzewskiej wróciły rozgrywki Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Pierwszym liderem rozgrywek został Gepard Wilga.

Mecz obrońcy tytułu z GTW Dynamit rozpoczął się niespodziewanie. Po pięciu minutach to debiutująca w rozgrywkach drużyna GTW prowadziła z weteranami 2:0. Kolejne minuty pokazały jednak, że w Woli Łaskarzewskiej mecze wygrywa się także doświadczeniem. Już do przerwy Gepard zaaplikował przeciwnikowi pięć goli. Po zmianie stron dorzucił jeszcze sześć i został pierwszym liderem tegorocznych rozgrywek.

Gepard Wilga ? GTW Dynamit 11:5 (5:2)
Bramki:
Michał Zalewski 6?, Tomasz Jarzyna 12?,37?, Dominik Cichecki 19?,33?,34?, Arkadiusz Zalewski 25?, Daniel Fic 18?(k), Kacper Szczepański 15?,26?,31?(Gepard) - Michał Olek 4?, Albert Górski 5?, Kacper Zając 30?,36?, Kamil Jarząbek 35?(GTW)

Drugie miejsce po inauguracji zajmuje Weekend. Łaskarzewianie wysoko pokonali Return Husarię 8:2, choć do przerwy na tablicy wyników widniał remis 2:2. Honor Returnu uratował strzelec dwóch goli Daniel Kosobudzki.

Weekend Łaskarzew ? Return Husaria 8:2 (2:2)
Bramki:
Mateusz Mikulski 7?,31?, Hubert Świder 17?, Daniel Wójcik 24?, Kacper Kozikowski 37?, Łukasz Kulka 28?, Rafał Świder 36?, Filip Gac 40? (Weekend) - Daniel Kosobudzki 1?,7?(Return)

Trzy punkty na koncie zapisali także zawodnicy Baldaccini. W hicie 1. kolejki drużyna wygrała z Wisłą Podwierzbie 10:6. Formą błysnął Grzegorz Korycki, który siedmiokrotnie trafiał do siatki. Tym samym zawodnik znany z występów w Snajperze Sośninka został pierwszym liderem klasyfikacji króla strzelców.

Baldaccini ? Wisła Podwierzbie 10:6 (5:3)
Bramki:
Grzegorz Korycki 1?,3?,4?,12?,15?(k.p.),26?,40?, Daniel Paziewski 21?,32?,35?(Baldaccini) - Kamil Krupa 18?(k.p.),30?, Sylwester Mazur 9?, Damian Baran 20?, Rafał Sitnik 22?, samobójcza 39? (Wisła)

Debiutant w GLH ? Sobienie Team ? pokonał w niedzielę Auto-Szczęch team 7:5. Cztery gole dla zwycięzców strzelił Mateusz Dominiczak.

Sobienie Team ? Auto-Szczęch Team 7:5 (3:4)
Bramki:
Damian Banasiewicz 16?, Mateusz Dominiczak 5?,20?(k)?27?,40?, Dawid Błaszkiewicz 25?,40? (Sobienie) - Krzysztof Kwaśniak 7?,30?, Marek Górski 16?, Grzegorz Kazimierak 17?, Piotr Owczarczyk 14?(Auto)

Do przerwy pojedynku między KWS Żabczyński a Wolni Strzelcy utrzymywał się, co rzadkość w futsalu, bezbramkowy remis. W drugiej części gry o dwie bramki lepsi okazali się zawodnicy KWS. Kluczowe trafienie na 4:2, na 120 sekund przed końcem, zaliczył Piotr Szczypek.

KWS Żabczyńscy ? Wolni Strzelcy 4:2 (0:0)
Bramki:
Sebastian Kisiel 21?, Marek Wichowski 32?, Cezary Jóźwicki 32?, Piotr Szczypek 38?(KWS) - Karol Tobiasz 25?, Karol Płatek 33? (Wolni)

Za mecz kolejki uznano spotkanie Motoru Leokadia z Królewskim Team. Powód? Królewscy do przerwy prowadzili 4:2. W pierwszej minucie po wznowieniu gry podwyższyli wynik na 5:2. Motor nie poddawał się i w niespełna 10 minut zdołał strzelić cztery gole, wychodząc na prowadzenie, które utrzymał do końcowego gwizdka.

Motor Leokadia ? Królewski Team 6:5 (2:4)
Bramki:
Piotr Długosz 24?,30?, Łukasz Paciorek 3?(k),25?, Patryk Kędzior 3?,29? (Motor) - Karol Wałachowski 15?,17?,21?, Łukasz Kiliszek 10?, Dominik Soból 13? (Królewski)

Emocjonującą końcówkę miało spotkanie Lech Team z Niewidomymi Kielce. W ostatnich 180 sekundach Lech strzelił trzy gole, ale nie wystarczyło to do odrobienia strat z poprzedniej części meczu.

Lech Team ? Niewidomi Kielce 6:7(1:3)
Bramki:
Michał Wiśnioch 25?,40?(k.p.), Bartłomiej Sitarek 20?,38?, Adrian Szarek 32?, Marcin Wiśnioch 40?(Lech) - Damian Paśnicki 7', Przemysław Alot 26',31', Kamil Balas 30',37'(k.p.), Albert Siembora 16',19'(Niewidomi)

Komentarz Filipa Rutkowskiego, organizatora GLH: Los sprawił, że już w pierwszej kolejce doszło do bezpośrednich pojedynków zespołów, które na pewno powalczą o końcowy triumf. Wprawdzie drużyny muszą się jeszcze przyzwyczaić do hali, ale to co pokazali zawodnicy na inaugurację pozwala domniemywać, że poziom tych rozgrywek w tym roku będzie wyższy niż w latach poprzednich. Nie zabrakło zaciętych pojedynków oraz niespodzianek. Nie zawiedli także kibice, którzy przybyli oglądać poczynania swoich ulubionych drużyn. Najlepszym tego dowodem jest stwierdzenie jednego z nich: ?I znowu cała zima u Was?. Chętnie odpowiadamy ?Tak? i zapraszamy.