Młodzi zdolni - mistrzowie Wilgi Garwolin

Opublikowano: 07 październik 2015, 16:22 Kategoria Sport
Wilga Garwolinpiłka nożna

Słowa uznania i podziękowania, życzenia dalszych sukcesów i nagroda pieniężna. To wszystko czekało na młodych piłkarzy Wilgi Garwolin, którzy wygrywając ogólnopolski turniej, na pewno wpiszą się w historię nie tylko klubu, ale także miasta.

W sierpniu w Słubicach odbył się 31. Ogólnopolski Turniej Chłopców LZS ?Piłkarska Kadra Czeka? im. Stanisława Tymowicza. Drużyna Młodzików 2000 GKS Wilgi Garwolin startowała w zawodach po raz pierwszy i od razu stanęła na najwyższym miejscu na podium. Pierwsze miejsce w zawodach to także Puchar Ministra Sportu i Turystyki i tytuł mistrza Krajowego Zrzeszenia LZS w swojej kategorii wiekowej.

Tak wielki sukces został doceniony przez władze miasta. Z młodymi piłkarzami spotkali się wczoraj burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski i przewodniczący rady Marek Jonczak. ? Słowa uznania i gratulacje, że godnie reprezentowaliście nasze miasto i Mazowsze. Spisaliście się na medal. Życzę dalsze zapału w trenowaniu ? mówił Tadeusz Mikulski.

- Ten turniej cieszy się dużą popularnością. To takie małe mistrzostwa Polski. Nigdy się nie zdarzyło, żeby nasi piłkarze zajęli w nim 1 miejsce. Jesteście przyszłością naszego miasta ? podkreślał Marek Jonczak.

Słowa uznania płynęły także w stronę trenera zespołu Łukasza Grązki, który został wybrany najlepszym trenerem turnieju w Słubicach. ? To jest główny ojciec sukcesu ? mówił przewodniczący garwolińskiej rady miasta.

Cała drużyna otrzymała pamiątkowe podziękowania i nagrodę finansową w wysokości 1200 zł na cele drużyny.