0:9 Wilgi II. W środę derby z Promnikiem

Opublikowano: 31 sierpień 2015, 10:59 Kategoria Sport
wilga II garwolinświt II nowy dwór mazowiecki

Różnica kilku klas dzieliła zawodników Wilgi II Garwolin i Świtu II Nowy Dwór Mazowiecki w spotkaniu 4. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej. Wzmocnieni III-ligowymi zawodnikami goście wygrali w Garwolinie 9:0 (5:0). Remisem zakończyło się spotkanie Promnika Łaskarzew. Oba zespoły z powiatu garwolińskiego zagrają w środowej serii spotkań.

- Przeciwnik był w każdym calu lepszy od naszego zespołu. Pewnie IV-ligowa Wilga miałaby problemy z tym rywalem. Trener gości przyznał, że jeszcze nigdy nie grali tak mocnym składem w rezerwach. Trzy czwarte składu to zawodnicy z III ligi ? przyznał po spotkaniu trener Wilgi II Jacek Tracz.

Jego zespół wczoraj przyjął srogą lekcję futbolu. Już do przerwy Świt prowadził 5:0. Na domiar złego w 30. minucie, po brutalnym faulu, boisko opuścił Łukasz Grązka, a w przerwie z kontuzją zszedł Jakub Niuk. Po zmianie stron Eryk Bednarski jeszcze czterokrotnie wyciągał piłkę z siatki. Gospodarze mogli pokusić się o honorowe trafienie. Okazje na gola mieli rezerwowi ? Paweł Pyra i Przemysław Galbarczyk. Ich strzały były albo niecelne, albo na drodze do bramki stawał goalkeeper z Nowego Dworu Mazowieckiego.

W innym meczu 4. kolejki LO Promnik Łaskarzew zremisował z Legionem w Warszawie 1:1. ŁKS i GKS spotkają się w środę w kolejnej serii spotkań. Początek derbów o godz. 17 w Łaskarzewie.

Wilga II Garwolin ? Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 0:9 (0:5)
Wilga II: Bednarski, Woźniak, Grązka (30` Piłka), Godlewski, Tracz, Woźniak (46` Pyra), Biernacki, Niuk (46` Galbarczyk), J. Majsterek, Jasiński, W. Majsterek (65` Macioszek).