Hokejowy remis Amura

Opublikowano: 05 sierpień 2011, 08:15 Kategoria Sport
piłka nożnaamurwilgaorzeł uninparolB klasa

Remisem 5:5 zakończył się sparing Amura Wilgi z Orłem Unin. Gospodarze w ostatni weekend sierpnia rozpoczną zmagania na boiskach warszawskiej B-Klasy.

We wczorajszym spotkaniu zdecydowanym faworytem był Orzeł, beniaminek siedleckiej Ligi Okręgowej. Tymczasem przewagę w pierwszej połowie miał B-Klasowy Amur, który dwukrotnie wychodził na prowadzenie. Na 1:0, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, trafił głową Przemysław Parol. Trafienie 2:1 to zasługa Bartłomieja Winka, który celnym strzałem zakończył akcję lewą stroną. Orzeł dwukrotnie doprowadzał do wyrównania. Do przerwy było 2:2.

Wraz z rozpoczęciem drugiej części gry beniaminek LO narzucił swój styl gry. Efektem były dwie bramki. Nie podłamało to ambitnych wilżan, którzy w kolejnych minutach trzykrotnie trafiali do bramki przeciwników. Najpierw z 25 metrów rzut wolny wykonywał Michał Lewandowski. Piłka dostała kozła i przeleciała przez ręce Jarosława Paśnika, doświadczonego bramkarza Orła (występy m.in. w Ruchu Chorzów). Czwarty gol padł w podbramkowym zamieszaniu. Największym sprytem wykazał się Mariusz Cichecki. Ostatnią bramkę, po złym wybiciu Paśnika, zdobył Michał Strzeżek.

W barwach Amura zagrało wczoraj ponad 20 zawodników. Wśród nich m.in. doświadczony Krzysztof Zagrodzki, do niedawna zawodnik Orła Unin. Z zespołem trenuje także Paweł Zagrodzki, który pierwsze kroki stawiał w Mazowszu Miętne, a ostatnio grał w IV-ligowym Dwernickim Stoczek Łukowski.

W niedzielę Amur zagra u siebie sparing z Wisłą Dziecinów, ligowym rywalem na boiskach B-Klasy. Rozgrywki warszawskiej grupy rozpoczynają się w ostatni weekend sierpnia. Już w pierwszej kolejce dojdzie do derbów powiatu ? Snajper Sośninka zagra z Amurem Wilga. W tej lidze występuje jeszcze m.in. Orzeł Parysów.

Amur Wilga - Orzeł Unin 5:5 (2:2)
Bramki dla Amura: P. Parol, B. Winek, M. Lewandowski, M. Cichecki, M. Strzeżek

Zespół z Wilgi trenuje obecnie Wiesław Woźniak, który w sezonie 2009/2010 prowadził drużynę podczas pierwszej próby powrotu do ligi. Jeszcze w sezonie 2008/2009 Amur występował na boiskach IV ligi. Problemy finansowe sprawiły wówczas, że klub został zdegradowany. Obecnie plany nadwiślańskiego zespołu nie sięgają do IV ligi. Na razie. ? Chcemy wystartować jak najlepiej w rozgrywkach B-Klasy ? mówi Wojciech Parol, zawodnik Amura, jednocześnie radny gminy Wilga.