Kulisy historycznego sukcesu Wilgi Garwolin

Opublikowano: 17 sierpień 2015, 12:32 Kategoria Sport
wilga garwolinsłubice
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

- Na pewno nie możemy popadać w huraoptymizm, trzeba twardo stąpać po ziemi ? mówi po historycznym sukcesie trener Wilgi Garwolin rocznik 2000/2001 Łukasz Grązka. Jego podopieczni wygrali 31. edycję Turnieju ?Piłkarska Kadra Czeka?.

Tak jak informowaliśmy w naszym portalu, piłkarze Wilgi na centralny finał Turnieju ?Piłkarska Kadra Czeka? udali się prosto z obozu w Lidzbarku Welskim. Na Mazurach z drużyną trenowali zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu w przerwie letniej. ? Podczas obozu wygraliśmy dwa sparingi, w których było widać, że chłopcy załapali to co trenowaliśmy, czyli długie utrzymywanie się przy piłce i szeroka gra. Wzmocnienia szybko wkomponowały się w zespół. Do Słubic jechaliśmy pełni nadziei na osiągnięcie dobrego wyniku ? mówi trener Wilgi Garwolin rocznika 2000/2001 Łukasz Grązka.

Fazę grupową finału 31. edycji ogólnopolskiego turnieju zawodnicy Wilgi przeszli jak burza. Najpierw wysoko pokonali Pogoń Staszów 5:0 i LKS Haczów 6:0, by na koniec zremisować z Rawysem Raciąż 1:1. ? Na dwa pierwsze mecze wyszliśmy bardzo skoncentrowani. Widać było pozytywną adrenalinę. W trzecim spotkaniu zeszliśmy z motywacji, zagraliśmy niezłe spotkanie, ale byliśmy nieskuteczni ? ocenia trener.

Ćwierćfinałowym rywalem naszych była Odra Ścinawa. Koncentracja wróciła i były efekty. Szybko strzelone bramki ustawiły przebieg spotkania, które zakończyło się wygraną Wilgi 6:0. Wyżej poprzeczkę przeciwnicy garwolinian postawili w półfinale. Omega Kleszczów to ubiegłoroczny zwycięzca turnieju. Do przerwy obrońcy tytułu wygrywali 1:0. ? Pod koniec pierwszej połowy z powodu kontuzji boisko opuścił Jan Górski, a do środka pola wszedł Szymon Rękawek. To była kluczowa zmiana. Szybko strzeliliśmy bramkę po przerwie i od tamtej pory rywal praktycznie się bronił ? opowiada Łukasz Grązka. Finał również rozstrzygnął się w drugiej części gry. Do przerwy był remis 1:1. Po bramce na 2:1, Wilga nie cofnęła się. Kolejne ataki przyniosły bramkę, która ustaliła wynik finału.

Szkoleniowiec Wilgi, ciesząc się z sukcesu, zastanawia się jak przełoży się on na ligowe zmagania w I lidze wojewódzkiej. - Na pewno nie możemy popadać w huraoptymizm, trzeba twardo stąpać po ziemi. To są młodzi chłopcy i trzeba ich prowadzić w odpowiedni sposób ? zaznacza. Łukasz Grązka ze Słubic wyjechał także z indywidualnym sukcesem, zostając najlepszym trenerem turnieju.

Pierwsze miejsce  turnieju ?Piłkarska Kadra Czeka? to największy piłkarski sukces w historii klubu. ? Nie było tego osiągnięcia gdybym nie wsparcie władz samorządowych ? burmistrza Garwolina Tadeusza Mikulskiego, przewodniczącego rady miasta Marka Jonczaka wraz z radnymi, zarządu powiatu, rady powiatu z wiceprzewodniczącym Marcinem Kobusem ? zaznacza prezes Wilgi Garwolin Waldemar Mrugała.

Skład zwycięzców (zgodnie z kolejnością na głównym zdjęciu). W pierwszym rzędzie od lewej stoją: Dawid Kurach, Marcin Łuczak, Sebastian Mrugała, Michał Masny, Artur Meloyan, Jakub Szczypek, Michał Zowczak, Waldemar Mrugała. W drugim rzędzie od lewej stoją: Jakub Szwed, Jan Górski, Jan Majsterek, Kacper Gawryś, Kacper Jonczak, Przemysław Sobieszek, Jakub Ostolski, Łukasz Grązka (trener), Eryk Radziej, Rafał Macioszek, Maciej Lis, Dawid Wasążnik, Szymon Rękawek.

Materiał TVP Gorzów Wielkopolski z udziałem naszych zawodników można obejrzeć TU.