Druga porażka Wilgi

Opublikowano: 16 sierpień 2015, 20:17 Kategoria Sport
wilga garwolinvictoria sulejówek

Wilga Garwolin notuje najgorszy start w IV lidze od trzech lat. W 2. kolejce tegorocznych rozgrywek GKS przegrał na własnym boisku z Victorią Sulejówek 0:1, tracąc bramkę w końcówce spotkania. Debiut w zespole gospodarzy zaliczył Marcin Cieśla.

W składzie na dzisiejszy mecz trener Sergiusz Wiechowski wprowadził kilka zmian. W bramce od pierwszej minuty stanął Robert Baczewski. Na prawej obronie w barwach GKS zadebiutował Marcin Cieśla, były szkoleniowiec i piłkarz Sępa Żelechów. Piotr Talar został przesunięty do pomocy. Do wyjściowego składu wskoczył powracający po kontuzji Arkadiusz Zalewski, ale w roli środkowego, a nie bocznego, pomocnika. Zabrakło narzekającego na uraz kolana Jacka Kajtowskiego.

W pierwszych minutach gra skupiała się przede wszystkim w środku pola. W 18. minucie Michał Kępka nieczysto uderzył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Trzy minuty później ten sam zawodnik, po przechwycie piłki, strzelił mocno, ale na posterunku był Mateusz Łysik w bramce Victorii. W tym fragmencie spotkania GKS stracił Piotra Talara, który w jednym ze starć, nabawił się groźnie wyglądającej kontuzji kolana. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia w drużynie gości zmarnował w 41. minucie Bartosz Niksiński. Niepilnowany napastnik z bliskiej odległości oddał strzał wysoko nad poprzeczką.

W zmianie stron dwukrotnie przed utratą bramki gospodarzy ratował Robert Baczewski. Przed dużą część drugiej połowy Wilga utrzymywała się przy piłce, ale nie przekładało się na podbramkowe sytuacje. Goście, im bliżej końcowego gwizdka, tym częściej gościli w polu karnym Wilgi. W 88. minucie, w zamieszaniu podbramkowym, najlepiej odnalazł się Cezary Kostrzewa. Strzał rezerwowego dał gościom drugą wygraną w tym sezonie.

- Nie mieliśmy jakości gry w końcówce. Potrzeba była doświadczenia. Obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje. Sulejówek z przypadkowego autu strzeliła bramkę – przyznał trener GKS Sergiusz Wiechowski. Wilga zanotowała najgorszy start w IV lidze od czasu awansu w 2012 roku. – Zawodnicy mają dużo charakteru i ambicji. Na pewno będzie to bolało, że nie mamy jeszcze punktu w tym sezonie. Musimy się skupić na kolejnym meczu z Ładami. Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Wierzę, że się obudzimy i zaczniemy zdobywać punkty – przyznał szkoleniowiec.

Następny GKS zagra w sobotę w Ładach z UKS, który podobnie jak Wilga ma zerowy dorobek punktowy.

Wilga Garwolin – Victoria Sulejówek 0:1 (0:0)
Bramka: 88` Cezary Kostrzewa
Widzów: ok. 100
Wilga: Baczewski, Cieśla, Karol Zawadka, Świder, Piesio, Talar (27` Galbarczyk), Kamil Zawadka, Zalewski, Papiernik (58` Makulec), Pyra (76` W. Majsterek), Kępka.

Wynik i tabela IV ligi

Łukasz Korycki

Komentarze  

+6 #32 aaaaaaaa 2015-08-21 13:48
Panie TRENERZE!!!
Kto panu dal tego kierownika druzyny?? Trenerzy sie zmieniaja a kiero ten sam bo jest "cFany"!

AVON macie tyle kasy ujawnijcie jakie podatki w Garwolinie placicie??!!! A nie sponsorujecie pseudobiegaczy gdzie mocno uczestniczy synek burmistrza Miasta Tadeusza Mikulskiego!!!
Cytować
0 #31 do GKStadek 2015-08-20 12:20
Jestem dokładnie tego samego zdania co Ty .Ale ten cep tego nie jest w stanie zrozumieć bo : "u niego na wsi placu po pińdziesiunt złoty za mecz w szóstyj lidze" .Pachnie mi to dwoma klubami z okolicy .Jak myślisz które to kluby ?
Cytować
0 #30 do durnia nr 2tadek 2015-08-20 07:55
Premie ? Napisz informacje że w klubie x czy y płacą premie .Wiesz dlaczego nie podasz nazwy konkretnego klubu ? Bo to jest US a następnie prokurator .Tak funkcjonują kluby które płacą premie .Proszę jeśli masz takie super info napisz również jak prowadzona jest księgowość w klubach piłkarskich Powiatu i gdzie znajduje się pozycja - "premie" /a przy okazji pozostałe stowarzyszenia w mieście / . Panie Mrugała oraz cały Zarząd prośba : Was w dalszym ciągu "mądrzcie się i nic nie róbcie"..
Cytować
+11 #29 Do ZnawcyGKS 2015-08-20 01:31
"po co było pompowac w drugi żeby grać w okręgówce i teraz obie drużyny mają problem"
Bo to są nasze chłopaki, nasi wychowankowie. Chcieli grać dla Wilgi, tak jak to robili od dziecka, a póki co nie mieścili się w I zespole. To im to umożliwiono. A, że okazało się, że są zdolni i uzyskują awanse, to co miano im tego zabronić? Wilga nie utrudniała nigdy swoim zawodnikom przechodzenia do klubów z wyższych lig jak mieli papiery na grę. Wilga nigdy też nie zdecydowała się na zaciąg siły zaciężnej, która dziś tu jutro tam. Tu grają nasi i dlatego w przeciwieństwie do innych klubów IV tylu u nas kibiców. Bo to nasz Klub - Garwolaków
Cytować
-2 #28 spokobramkarz 2015-08-19 19:37
Zalecam spokój zarówno piłkarzom, działaczom jak i kibicom. Panowie - to tylko dawna V liga! a graliśmy w trzeciej i nikt nie mówił o mamonie!
Cytować
+4 #27 Po tak zwanej bandzie...(II)Wojtek63 2015-08-19 19:28
[quote name="Wilga"]

,,... A co do ostatniego meczu to kto przeprowadza zmiany trener czy kierownik ??...''

To wielce intrygujące spostrzeżenie.
Cytować
-1 #26 Po tak zwanej bandzie...Wojtek63 2015-08-19 18:55
GKP Targówek w pierwszym meczu warszawskiej klasy B zmierzy się na wyjeździe z Mazowszem Warszawa.
Dla przypomnienia: Targówek wycofał się z III ligi po rundzie jesiennej sezonu 2014/15. Bilans 2-8-7. Bramki 21-39.
Pechowym trenerem bankruta był Sergiusz Wiechowski.
Cytować
0 #25 do TadekZnawca 2015-08-19 16:27
Co Ty za głupoty wypisujesz to aż nie wierzę w innych klub każdy ma zapewnione obuwie i to wbwiekszych kwotach jeżeli nie ma się kasy na pierwszy zespół to po co było pompowac w drugi żeby grać w okręgówce i teraz obie drużyny mają problem????prio rytet to pierwszy zespół tak jest wszędzie!!! Lepiej by się chłopakom grało jakby dostali jakieś premie lub stypendium!!! A co do zarządu nic nie robią tylko się madrza i na pewno w tym klubie nie są za darmo.
Cytować
0 #24 do wilgatadek 2015-08-19 12:28
Niestety .Jednak tumanowi trzeba tłumaczyć w bardziej prosty sposób
Po pierwsze :
Zarząd nie mający możliwości pozyskania sponsora powinien być zastąpiony ludźmi którzy potrafią być bardziej aktywni w poszukiwaniu sponsora , czyli ktoś taki jak Ty.
/swoją drogą chciałbym się dowiedzieć w jakiej kwocie Ty wspierasz swój ukochany KLUB.Sądzę że to jest 5,00 zł co dwa tygodnie,aczkol wiek nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że mecze oglądasz z za ogrodzenia.
Po drugie :
Klub ma dofinansowanie tylko z Miasta .Starostwo nie identyfikuje się z tym Klubem
Po trzecie "tylko sędziowie ' czy Ty masz odrobinę wiedzy co to znaczy "tylko" ?
To jest największe pozycja w obsłudze meczy .
Po czwarte :
Płace trenerów I i II zespołu to pewnie z Funduszu Socjalnego Świętego Mikołaja są pokrywane.
Po piąte :
Sprzęt , obuwie dla seniorów -Wuj Sam zabezpiecza .

To tylko kilka przykładów mających na celu żebyś zamiast wilga podpisywał się - dureń nie mający pojęcia o funkcjonowaniu czegoś takiego jak Klub sportowy
Cytować
+3 #23 Do PrawdaWilga 2015-08-19 10:08
Nic nie wyjdzie na jaw , ponieważ jak byś był trochę związany z klubem to byś wiedział , że pieniądze z miasta i starostwa idą tylko na drużyny juniorskie nic nie idzie na I i II zespół jedynie opłacani są sędziowie i mecze wyjazdowe . Sponsor sam nie przyjdzie jak by , niektórzy chcieli... Po to jest zarząd i jego członkowie - jeżeli w nim są z własnej woli to rozumiem , że chcą coś zrobić dla Klubu .Trzeba sponsora szukać wchodzić dzwiami i oknami jak chce się coś zmienić !!! A ile to już lat tu się nic nie dzieje po za tym , że głowa w chmurach co to nie ......
Cytować
-1 #22 do koniatadek 2015-08-19 09:28
I to jest właśnie sedno sprawy .Po co kruszyć kopię ? Jest jak jest , a jeśli ktoś ma lepszy pomysł na Zarządzanie Klubem , to powinien zrobić tak jak pisałem .Napisałem tak dlatego , że wpis "wilga" odebrałem w taki sposób : "jest oto człowiek który zrobiłby to lepiej od Prezesa oraz Zarządu" .Pozdrawiam .
Cytować
0 #21 Tadki,Konie i MarcysieWilga 2015-08-19 09:04
To po co mydlić oczy kibicom przed sezonem w wywiadach i gazetach , że 4 ligowa wilga mierzy w I szóstkę ligi . Tak to mogą mówić drużyny warszawskie którzy maja zaplecze finansowe dla swoich zawodników , ponieważ jak ktoś trenuje 4 razy w tygodniu i 5 jest mecz jest to podejście półprofesjonaln e za , które otrzymują wynagrodzenie !!! Trzeba jasno powiedzieć panie Waldemarze jest to klub Amatorski , który nie stać na wynagrodzenia nawet za wygrany mecz , zespół będzie walczył z każdym rokiem o utrzymanie (oby to nie był ostatni sezon) takie są realia w IV ligowej Wildze !!!!!
Cytować
-4 #20 Prawda jest takaPrawda 2015-08-19 09:02
Prawda jest taka, z chwilą gdyby wyszło na jaw, że Wilga płaci zawodnikom I drużyny, starciłaby ona dofinansowanie z miasta, które gwarantuje póki co, że stać Garwolin na dwie drużyny seniorskie. Jakby tych pieniędzy zabrakło, a nie pojawiły się od sponsorów, a nie pojawią się, bo w Garwolinie nigdy nikt nie zadeklarował stałych większych środków na Wilgę, to nawet na klasę okręgową stać nas nie będzie. A i Starostwo nic nie daje na drużyny seniorskie.
Cytować
-3 #19 Do tadekkonio 2015-08-18 15:10
To co napisałeś to święte słowa cyt tadek -Panie Waldemarze na poziomie IV ligowym nie da się grać za darmo...z dalszą częscią której nie cytuję się nie zgadzam,bo to nie jest wina pana Waldemara ,że lokalni przedsiębiorcy nie są zainteresowani w sponsorowaniu garwolińskiego sportu i jedynym żródłem utrzymania się klubu są pieniądze z UM i pojedyncze granty ze Starostwa Powiatowego.Sa jakieś drobne od niektórych lokalnych firm ,ale nie oszukujmy się nie wpływają znacząco na budżet.Pozdrawi am!!!!konio
Cytować
-2 #18 do Wilgatadek 2015-08-18 13:06
Może wreszcie nadszedł czas zamknąć tę dyskusję na temat płacenia zawodnikom . Jeżeli ktoś uważa że powinno być inaczej /tzn należy płacić / to powinien zwrócić się do Pana Prezesa słowami : "Panie Waldemarze na poziomie IV - ligowym nie da się grać za darmo.W związku z tym że Pan nie potrafi zabezpieczyć tych środków Ja Pana chętnie podmienię .Po prostu mam pomysł na lepszą Wilgę ." Nie sądzę żeby następnego dnia Pan Mrugała nie zwołał Nadzwyczajnego Zebrania Walnego Klubu na którym podda się do dymisji , co umożliwi Panu zajęcie Jego miejsca .Inaczej się nie da .Tak działa stowarzyszenie .Praca miła lekka i przyjemna , a ponadto dobrze płatna .
Pewnie wielu ludzi mających podobne zdanie jak Pan /tak sądzę po wpisach /udzieli Panu wsparcia , również finansowego .Proste ? To do pracy !!!!!!!!!!!
Cytować