Pierwszy sparing Wilgi Garwolin

Opublikowano: 16 lipiec 2015, 09:20 Kategoria Sport
wilga garwolinorlęta łuków

W pierwszym meczu sparingowym przed nowym sezonem Wilga Garwolin przegrała w Łukowie z Orlętami 1:3 (1:1). ? Nie chodziło mi o wynik, tylko o powielanie elementów z pierwszych wspólnych treningów ? zaznacza trener GKS Sergiusz Wiechowski.

W pierwszej połowie pierwsi do bramki trafili IV-ligowcy z Lubelszczyzny. Niefrasobliwość w środku pola kosztowała Wilgę stratę, po której dwa podania wystarczyły do skierowania piłki do siatki. Po golu na 0:1, GKS zaczął stwarzać zagrożenie pod bramką Orląt. Efektem było trafienie Michała Kępki na 1:1. Napastnik otrzymał podanie na wolne pole.

Przed przerwą Wilga mogła pokusić się o kolejne trafienia. Po jednej z akcji piłka trafiła w poprzeczkę. Sytuację sam na sam z bramkarzem rywala miał testowany Damian Krupa. ? Widać, że chłopak ma łatwość w znajdowaniu sytuacji do zdobycia bramki ? ocenia występ napastnika Wisły Maciejowice trener Wilgi Sergiusz Wiechowski. Szkoleniowiec zdecydował się wczoraj na ustawienie 4-2-3-1.

W drugiej połowie drużyna z Łukowa dwukrotnie pokonała Eryka Bednarskiego. Najbliżej powodzenia po stronie Wilgi był Przemysław Galbarczyk, który był aktywny w akcjach ofensywnych. Strzał rezerwowego trafił w słupek.

- W tym meczu nie patrzyłem na wynik. Jak na pierwsze dwa treningi, mogę być zadowolony z kreowania akcji i realizacji elementów, które ćwiczyliśmy. Bramki straciliśmy po błędach, na które zwracał mi uwagę poprzedni trener. Mamy więc materiał do dalszej pracy ? ocenił pierwszy mecz swoich podopiecznych trener Wilgi.

W Łukowie trener Wiechowski dał szansę na występ testowanemu obrońcy. Decyzja w sprawie Grzegorza Makaruka ma zapaść po sobotnim sparingu z juniorami Jagielloni Białystok. Do Łukowa nie pojechali kontuzjowani Arkadiusz Zalewski, Kacper Kowalski, Łukasz Korgól. Filip Gac pojawi się na pierwszym treningu w piątek. Tego samego dnia w zajęciach ma wziąć udział bramkarz Emil Anusiewicz.

Mecz z drużyną Jagielloni występującą w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów w sobotę o godz. 18 w Miętnem.

Orlęta Łuków ? Wilga Garwolin 3:1 (1:1)
Bramka dla Wilgi: Michał Kępka
Wilga: Baczewski (46` Bednarski) - Kwiatkowski (46` Makaruk), Karol Zawadka, Świder, Talar ? Bogusz, Kamil Zawadka ? Pyra (46` Papiernik), Kępka (46` W. Majsterek), Kajtowski (46` Galbarczyk) ? Krupa (46` Makulec).