Wilga ogrywa Zryw

Opublikowano: 01 sierpień 2011, 10:23 Kategoria Sport
piłka nożnawilga garwolinzryw sobolewpaśniksobolew

- Między siedlecką, a warszawską okręgówką jest przepaść ? przyznał po wygranym sparingu Jacek Paśnik, trener Wilgi Garwolin. GKS pokonał Zryw Sobolew 4:1. Ozdobą spotkania była piękna bramka Daniela Bogusza.

Sobotnie spotkanie gospodarze rozpoczęli od straty bramki. Już w 5. minucie Cezarego Jakubaszka pokonał Marek Górski. Jeszcze przed przerwą Wilga wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Do wyrównania doprowadził pięknym strzałem z rzutu wolnego Daniel Bogusz. Prowadzenie GKS dał Bartek Szczęśniak. Na 3:1 podwyższył, po dośrodkowaniu Pawła Trojanka, Piotr Baranowski.

Po przerwie bramkarz Zrywu skapitulował tylko raz ? przez Kamila Zawadkę. ? Zwłaszcza w drugiej połowie zmarnowaliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji. Nieskutecznością razili napastnicy ? podsumował Jacek Paśnik. Trener Wilgi po meczu z sobolewianami utwierdził się w przekonaniu o różnicy poziomów siedleckiej i warszawskiej ligi okręgowej. ? Gdybyśmy grali w siedleckiej LO nie mielibyśmy problemów z awansem. Między tymi ligami jest przepaść ? przyznał szkoleniowiec.

Wilga Garwolin - Zryw Sobolew 4:1 (3:1)
Bramki: Bogusz, Szczęśniak, Baranowski, Kam. Zawadka - Górski
Wilga Garwolin: Jakubaszek- Karol Zawadka, Korgul, Bogusz, Mariusz Makulec, Trojanek, Grązka, Szczęśniak, Baranowski, Goławski, Kajtowski oraz Kamil Zawadka, Paweł Pyra.
Zryw Sobolew: Mirowski, Bartosz Zackiewicz, Kukuć, Kazimierak, Bieńko, Michalec, Kwaśniak, Poboży, Więckowski, Górski, Wiśnioch oraz Michałek, Konrad, Tywanek.

W barwach Wilgi w sobotnim sparingu zagrał 22-letni Jacek Kajtkowski. ? Jacek może grać w ustawieniu z dwoma napastnikami w linii lub jako cofnięty napastnik za zawodnikiem na szpicy ? mówi o byłym graczu Hutnika Huty Czechy Jacek Paśnik.

Wcześniej do drużyny z Garwolina dołączył Bartłomiej Sitarek. Na pomocniku będzie spoczywał ciężar rozgrywania. ? Bartek będzie sam wykańczał akcję lub rozprowadzał piłki ? wyjaśnia trener GKS. O tym, że 21-latek potrafi strzelać szkoleniowiec Wilgi przekonał się w sparingu z Sępem Żelechów (siedlecka LO). Wilga wygrała 4:1 po dwóch trafieniach Sitarka, golu Pawła Trojanka i bramce samobójczej. W ubiegłym tygodniu GKS wygrał ponadto 4:0 z Czarnymi Dęblin (lubelska LO). Do bramki rywali trafił Kajtkowski, Kamil Zawadka, testowany zawodnik. Ponadto do własnej bramki trafił zawodnik z Dęblina.

W środę Wilgę Garwolin czeka wymagający przeciwnik, którym będzie III-ligowy Radomiak Radom. Trzy dni później w Miętnem GKS zagra dwa mecze kontrolne z Polonią Warszawa (rocznik 1994).