reklama

baner projekt 

reklama

Wilga Garwolin w statystykach. Najlepszy Kępka

Opublikowano: 18 czerwiec 2015, 06:54 Kategoria Sport
wilga garwolinstatystyki
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Mówią, że liczby nie kłamią. Wzięliśmy pod lupę występy Wilgi Garwolin na boiskach IV ligi w sezonie 2014/2015. Kto zagrał najwięcej minut? Kto został królem strzelców? Kto zanotował najwięcej asyst? O tym dowiecie się z tego tekstu.

Trzeci kolejny sezon na tym etapie rozgrywek GKS zakończył na 10. miejscu. Na 43 zdobyte punkty złożyło się 12 wygranych, 7 remisów i 15 porażek. Biorąc pod uwagę trzy IV-ligowe sezony, GKS wyrównał najlepsze osiągnięcie w liczbie zwycięstw z sezonu 2012/2013. Wtedy jednak Wilga zagrała 30 meczów, w tym sezonie 34.

reklama


Tabela końcowa sezonu 2014/2015 (źródło: 90minut.pl)

 

Sezon 2014/2015 był nietypowy, bo całą pierwszą rundę zespół Marka Krawczyka rozgrywał na wyjazdach. Jesienią murawa przy Sportowej była wymieniana. Bilans spotkań na murawie przeciwników to 18 punktów (5 zwycięstw, 3 remisy, 9 porażek). W małej tabeli ?wyjazdów? GKS uplasował się na 12. miejscu. Najlepsza Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, która tylko trzykrotnie nie przywoziła punktów.

Wiosną Wilga zagrała wszystkie spotkania u siebie (nie licząc zaległego meczu w Zwoleniu). 25 punktów (7 zwycięstw, 4 remisy, 6 porażek) dało GKS 9. miejsce w małej tabeli ?u siebie? i 10. w zestawieniu II rundy. Niepokonana przed własną publicznością była Energia Kozienice.

Tabele spotkań rozgrywanych u siebie i na wyjazdach sezonu 2014/2015 (źródło: 90minut.pl)

W tym sezonie Wilga strzeliła 64 gole. W stawce 18 zespołów dało to ?11? z Garwolina 7. lokatę. Najskuteczniejsze zespoły to Energia Kozienice (81) i Oskar Przysucha (80). Zdecydowanie gorzej wygląda statystyka goli straconych. Więcej niż 63 bramki wpadło jedynie do bramek spadkowiczów ? Zwolenianki (91) i Okęcia (148).

Czas gry

Trener Krawczyk w tym sezonie skorzystał z usług 30 zawodników. Na 34 ligowe spotkania, występ w 32 zaliczyli Karol Zawadka i Arkadiusz Zalewski. Kamil Zawadka i Michał Kępka mają na koncie o jeden mecz mniej. Obaj spędzili na boisku najwięcej minut, odpowiednio 2606 i 2605.

Asysty

Królem asyst został Michał Kępka, który 14-krotnie otwierał kolegom drogę do bramki. O połowę mniej asyst zaliczył, drugi w klasyfikacji, Robert Kwiatkowski. Z 6 ostatnimi podaniami sezon zakończył Arkadiusz Zalewski. Po cztery asysty zaliczyli Sebastian Papiernik, Piotr Talar i występujący jesienią Łukasz Puciłowski. Marcin Makulec dwa razy skutecznie podawał kolegom. Sezon z jedną asystą na koncie zakończyli bracia Zawadkowie, Hubert Świder, Piotr Piorun, Paweł Pyra i Daniel Bogusz.

Bramki

Najskuteczniejszym zawodnikiem w tym sezonie w barwach Wilgi Garwolin był Kamil Zawadka. 12 trafień to o dwa mniej niż Michał Kępka. Arek Zalewski 9-krotnie pokonywał bramkarzy rywala, 8-krotnie Daniel Bogusz. Po 6 bramek strzelili Piotr Talar i Paweł Pyra. Na listę strzelców wpisywało się łącznie 11 zawodników. Oprócz wcześniej wymienionych ? Sebastian Papiernik (4), Łukasz Puciłowski (3), Kacper Kowalski (2), Marcin Makulec, Hubert Świder (po 1). Dwa gole w tym sezonie Wildze podarowali przeciwnicy.

Klasyfikacja kanadyjska

Zliczając asysty i bramki stworzyliśmy klasyfikację kanadyjską. A w niej na czele Michał Kępka, który miał udział przy 24 golach na 64 zespołu. 15 punktów dla Arkadiusza Zalewskiego, 13 dla Kamila Zawadki, 10 dla Piotra Talara. Szczegóły w zestawieniu poniżej.

Czyste konta

W 34 ligowych starciach między słupkami GKS stanęło trzech bramkarzy. Jesień należała do Piotra Nurzyńskiego, który wiosną już nie zagrał z powodu wyjazdu zagranicę. Popularny ?Pepa? zagrał w 11 spotkaniach, dwukrotnie zachowując czyste konto. Robert Baczewski zaliczył występy w 7 meczach, raz kończąc spotkanie na ?zero?. W 17 spotkaniach wystąpił ściągnięty w przerwie zimowej Eryk Bednarski. 19-najczęściej zachował czyste konto (4).

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz