Arcyważne zwycięstwo Wilgi z Żyrardowianką

Opublikowano: 11 maj 2015, 13:39 Kategoria Sport
wilga garwolinżyrardowianka żyrardów

Dzięki wygranej z Żyrardowianką 3:1 Wilga Garwolin na pięć punktów odskoczyła od zajmującego 11. miejsce Mazowsza Grójec.

Sobotnie spotkanie na dobre rozkręciło się w drugiej połowie. Do przerwy oba zespoły stwarzały wrażenie jakby zadowalał ich remis. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia gospodarze mieli w pierwszej minucie gry. Rzut wolny wykonywał Daniel Bogusz. Piłkę przed siebie odbił bramkarz z Żyrardowa, ale Piotr Talar nie trafił z najbliższej odległości do pustej bramki.

Po 10 minutach drugiej połowy nieoczekiwanie to goście strzelili gola. Po odbiorze piłki w środkowej części boiska, zawodnik z Żyrardowa uderzył zza pola karnego. Futbolówka po dłoniach Eryka Bednarskiego wpadła do siatki.

Po trzech minutach był już remis. Rzut rożny wykonywał Michał Kępka, a gola strzelił Daniel Bogusz. W 68. minucie GKS wyszedł na prowadzenie. Bogusz podał w pole karne z rzutu wolnego, Kępka odegrał do Talara, a ten z najbliższej odległości zdobył bramkę. Wynik w 81. minucie ustalił Kamil Zawadka. Lewą stroną przedarł się rezerwowy Marin Makulec. ?Magi? przytomnie odegrał na linię pola karnego do wbiegającego Kamila Zawadki i było 3:1.

Trener Marek Krawczyk, wobec problemów z kontuzjami, sięgnął w sobotę po zawodników drugiego zespołu ? Jakuba Majsterka i Przemysława Galbarczyka. Pięciominutowy występ zaliczył kontuzjowany przez ostatnie miesiące Jacek Kajtowski.

- Z zespołu zeszła presja. Dolna część tabeli zaczęła się spłaszczać i to zwycięstwo było bardzo ważne. Teraz musimy szukać kolejnych punktów ? przyznał trener Wilgi Marek Krawczyk.

W niedzielę do Garwolina przyjedzie Ożarowianka Ożarów.

Wilga Garwolin ? Żyrardowianka Żyrardów 3:1 (0:0)
Bramki dla Wilgi: Daniel Bogusz 57`, Piotr Talar 68`, Kamil Zawadka 81`
Wilga: Bednarski, Karol Zawadka, Świder, Korgul, Talar (85` J. Majsterek), Bogusz, Kamil Zawadka, Zalewski, Papiernik (75` Makulec), Kępka (85` Kajtowski), Pyra (46` Galbarczyk).