Wilga II wygrywa w meczu przerwanym przez burzę

Opublikowano: 05 maj 2015, 07:38 Kategoria Sport
wilga II garwolinwisła dziecinów

Przez ponad 45 minut Wilga II Garwolin grała w osłabieniu przeciwko Wiśle Dziecinów. Mimo tego rezerwom IV-ligowca udało się podwyższyć wynik i wywieźć cenne trzy punkty. Spotkanie na 20 minut zostało przerwane ze względu na ulewę i burzę.

Mecz został rozegrany 1 maja. GKS szybko objął prowadzenie. W 15. minucie Przemysław Galbarczyk przedarł się prawą stronę i oddał strzał. Bramkarz Wisły odbił piłkę przed siebie, gdzie czyhał Marcin Makulec. ?Magi? przed przerwą mógł jeszcze dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. Przy lobie z 25 metrów piłka minimalnie minęła słupek.

W innej akcji pierwszej połowy do wrzutki Patryka Janisiewicza nie zdołali dojść Galbarczyk i Dębowski. Drugi z wymienionych zawodników stał się antybohaterem meczu na pięć minut przed przerwą. Schodząc z boiska zdenerwowany piłkarz zdjął koszulkę. Sędzia pokazał napastnikowi drugą żółtą kartkę. Do zmiany nie doszło, a Wilga musiała radzić sobie w ?10?.

Pierwszy kwadrans po zmianie stron to przewaga GKS. W poczynaniach gości brakowało jednak wykończenia. W 60. minucie gry arbiter przerwał spotkanie ze względu na ulewę i burzę. Po ok. 20 minutach mecz został wznowiony.

Wisła najlepszą okazję do wyrównania miała za sprawą błędu młodego bramkarza Wilgi. W barwach seniorów zadebiutował Piotr Domański (rocznik 1999). Junior odbił przed siebie strzał, który dwukrotnie dobijali rywale. Stracie gola zapobiegły ofiarne interwencje Łukasza Grązki i rehabilitacja Domańskiego. Młody goalkeeper w kolejnej akcji stanął na wysokości zadania, wybijając strzał zmierzający w okolice słupka.

W ostatnich minutach goście nastawili się głównie na kontry. Po jednej z nich w 85. minucie Wilga podwyższyła prowadzenie. W środku pola Adrian Pleskot zagrał do Tomasza Biernackiego, a ten do Konrada Woźniaka na skrzydło. Akcję wykończył Galbarczyk strzałem z najbliższej odległości.

Trener Wilgi II Jacek Tracz dobrze ocenił debiut nastoletniego Domańskiego. ? Oprócz tej jednej sytuacji, ratował nas w dwóch innych. Występ należy ocenić całkiem pozytywnie. To przyszłość zespołu Wilgi Garwolin ? przyznał szkoleniowiec.

W następnej kolejce Wilga II zmierzy się na własnym boisku ze Snajperem Sośninka, który zremisował w niedzielę z Advitem Wiązowna 1:1. Promnik Łaskarzew pokonał KS Puznówka 1996 3:0, a Wisła Maciejowice rozgromiła Amura Wilga 6:3.

Wisła Dziecinów ? Wilga II Garwolin 0:2 (0:1)
Bramki: 15` Marcin Makulec , 85` Przemysław Galbarczyk
Wilga II: Domański, Kęsik, Grązka, Godlewski, Mariusz Makulec, Galbarczyk, T. Biernacki, Wielgosz (Pleskot), Janisiewicz (Woźniak), Dębowski, Marcin Makulec (Macioszek).