Nowy rekord powiatu Marcina Gałązki

Opublikowano: 31 marzec 2015, 12:43 Kategoria Sport
wilga garwolinpzu półmaratonlekkoatletyka

Miły świąteczny prezent sprawił sobie oraz kibicom lekkoatletycznym Wilgi Garwolin Marcin Gałązka, który startując w dniu 29 marca w X PZU Półmaratonie Warszawskim ustanowił nowy rekord powiatu z bardzo dobrym wynikiem 1.10.31 s.

Marcin poprawił poprzedni najlepszy wynik swojego klubowego kolegi Robert Świecaka o 1 minutę i 45 sekund. W gronie ponad 13 tysięcy startujących zawodników (rekord imprezy) byli  reprezentanci  17 krajów (w tym 6 zawodników z Kenii) oraz cała krajowa czołówka. Zwyciężył Kiprop Limo z Kenii z czasem 1 godz. i 52 sek., a na kolejnych pięciu miejscach zameldowali się kolejni Kenijczycy. Najlepszy z Polaków Adam Nowicki MKL Szczecin zajął 7. miejsce i stracił do zwycięzcy prawie 4 minuty.

Marcin Gałązka został sklasyfikowany na doskonałym 18. miejscu, natomiast Robert Świecak ? czas 1 godz. 14 minut i 15 sekund był  47., a w kategorii M30 zajął wysokie 8. miejsce. Niejako ?po drodze? Marcin uzyskał 33.51s na 10 km i 1.07.23s na 20 kilometrów co świadczy  o dobrym rozłożeniu sił przez naszego reprezentanta. Średni czas na 1 km ? to 3 min i 20 sek. Warto tutaj dodać, że półmaraton liczy 21 km i 97,5 metra. Start nastąpił z ul. Królewskiej , a trasa  wiodła m.in. ulicami Jana Pawła II, Aleją Niepodległości, Puławską, Trasą Łazienkowską, Wisłostradą, Konwiktorską, a meta była usytuowana na ulicy Miodowej. Na 18. kilometrze czekał biegaczy prawie 2-kilometrowy podbieg (przy różnicy wzniesień prawie 30 metrów), który wielu zawodnikom dał się mocno we znaki. Dodatkowo na pierwszych kilometrach trasa prowadziła pod wiatr.

W imprezie udział wzięli także  inni biegacze z naszego powiatu, którzy spisali się również dobrze, a ośmiu z nich zostało sklasyfikowanych w pierwszym tysiącu zawodników, którzy uzyskali dobry czas ? poniżej 1 godz. i 30 minut. Trener Stanisław Buszta, bardzo wysoko ocenia start Marcina. - W trudnych warunkach i w bardzo dobrej obsadzie mój zawodnik pokazał prawdziwie sportowy charakter i bardzo dobre, zarówno pod względem fizycznym jak i mentalnym, przygotowanie do tego prestiżowego biegu. Cieszy oczywiście nowy rekord powiatu garwolińskiego i uzyskana norma na II klasę sportową, bowiem trasa posiada atest zarówno PZLA jak i IAAF (Krajowej i Międzynarodowej Federacji LA) ? mówi trener.