Dobre przetarcie siatkarzy przed meczem z MDK

Opublikowano: 13 luty 2015, 06:45 Kategoria Sport
siatkówka4cv

Czwarte wyjazdowe zwycięstwo odnieśli siatkarze SPS. Tym razem podopieczni Jakuba Sokołowskiego pokonali w Wilanowie miejscowym Powsinek 3:0 (13, 20, 31). We wtorek we własnej hali 4CV podejmie warszawski MDK.

We wczorajszym meczu nie powtórzyła się sytuacja z poprzedniego sezonu. Wtedy porażka zespołu z Garwolina w Wilanowie przekreśliła ich szanse na awans do baraży gry o II ligę. W czwartek powtórki z rozrywki na szczęście nie było. Goście pewnie wygrali w trzech setach. Najłatwiej zwycięstwo przyszło w pierwszej partii, w której UKS zdobył zaledwie 13 punktów.

W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 16:16. Wtedy zawodnikom z Garwolina udało się odskoczyć na trzy punkty, co zaważyło o losach tej części gry. W trzeciej partii Powsinek prowadził nawet trzema oczkami. Wtedy z dobrej strony pokazali się serwujący SPS. Dobre zagrywki uniemożliwiały rywalom wyprowadzenie skutecznych ataków. Przyjezdni punktowali gospodarzy w kontrach.

- Ten mecz był przetarciem przed środowym spotkaniem z MDK we własnej hali. Dobrze, że zagraliśmy kolejny mecz bez straty seta, co może okazać się bardzo cenne w końcowym rozrachunku ? przyznaje trener drużyny 4CV Jakub Sokołowski.

Mecz ze stołecznym MDK we wtorek 17 lutego o godz. 18.30.

UKS Powsinek Wilanów ? SPS 4CV Garwolin 0:3 (-13, -20, -21)

4CV: Grabowski, Zawisza, Kisiel, Wilki, Poreda, Rosłaniec, Ozimek (libero) ? Trzmielewski, Antonik.