Gepard o krok od tytułu w GLH

Opublikowano: 03 luty 2015, 08:08 Kategoria Sport
glhfutsal
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

W najbardziej emocjonującym meczu XII kolejki Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup 2014/2015 Gepard Wilga pokonał Wisłę Podwierzbie 8:2. W ostatniej serii spotkań do wilżanie mogą sobie pozwolić nawet na porażkę.

Już początek meczu o mistrzostwo źle rozpoczął się dla Wisły. Po golu samobójczym Gepard objął prowadzenie w 4. minucie. 4 minuty później był remis, ale szybka odpowiedź Michała Zalewskiego wyprowadziła ponownie drużynę z Wilgi na prowadzenie. Przed przerwą wynik podwyższył ten sam zawodnik. Po przerwie Gepard nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Pięć strzelonych bramek potwierdziło fakt, że Gepard to najlepsza drużyna tegorocznych rozgrywek. Wilżański zespół może już cieszyć się ze zdobycia tytułu.

Wisła Podwierzbie ? Gepard Wilga 2:8 (1:3)
Bramki:
Kamil Krupa 8?, Dariusz Pogoda 21? (Wisła) - samobójcza 4?, Michał Zalewski 8?,17?,20?,35?, Robert Winek 27?, Bartłomiej Winek 28?, Daniel Fic 40? k.p. (Gepard)

Zacięta walka będzie się toczyć o trzecie miejsce. Aktualnie na najniższym stopniu podium jest Impreza. Zespół z Sośninki pokonał w niedzielę Krimen Pilczyn 6:5. O wyniku decydowały ostatnie minuty meczu, kiedy padły trzy bramki.

Impreza Sośninka ? Krimen Pilczyn 6:5 (2:2)
Bramki: s
amobójcza 4?, Grzegorz Korycki 15? k.,27?,38?, Dariusz Zając 31?, Grzegorz Moczulski 38' (Impreza) - Damian Matysiak 19?,22?, Hubert Osiak 20?,30?,39? (Krimen)

O brąz walczą jeszcze zawodnicy Auto-Szczęch Team, którzy rozbili w XII kolejce Młodych Wilków 30:1! Młodzież z Łaskarzewa przez 40 minut grała jedynie w czterech zawodników. Sobolewianie byli bezlitośni. Dziewięć goli zaliczył Mateusz Michalec, po pięć dołożyli Krzysztof Kwaśniak i Jakub Białecki.

Młode Wilki Łaskarzew ? Auto-Szczęch Team 1:30 (0:12)
Bramki:
Piotr Szczypek 37?(Młode) - Marek Górski 1?,21?,33?,34?, Krzysztof Kwaśniak 2?,3?,12?,24?,35?, Kamil Michalczyk 9?, Mateusz Michalec 9?,10?,17?,20?,28?,28?,30?,38?,40? Jakub Białecki 12?,21?,22?,31?, Konrad Więckowski 15?,35?, Maciej Błachnio 17?,39?,40?, samobójcza 34?, Bartłomiej Sitarek 37? (Auto)

Trzeciej porażki z rzędu doznał Lech Team. Lider w pierwszej części sezonu tym razem uległ Weekendowi. Wynik do przerwy nie zapowiadał porażki. Weekend prowadził 3:0, by w drugiej połowie stracić cztery gole, nie strzelając ani jednego.

Weekend Łaskarzew ? Lech Team 4:3 (0:3)
Bramki:
Sebastian Kaczyński 22?,33? k.p., Hubert Świder 35?, Piotr Brzostowski 37? (Weekend) - Tomasz Cichecki 2?, Piotr Długosz 11?, Radosław Teperek 17?(Lech)

Dorobek punktowy poprawił Motor. Drużyna z Leokadii po zwycięstwo sięgnęła dzięki bardzo dobrej drugiej połowie meczu. Ze stanu 3:5 po 20 minutach, Motor potrafił wyciągnąć wynik na 7:5.

Motor Leokadia ? PIT-News 7:5 (3:5)
Bramki:
Łukasz Paciorek 4?,5?,21?,26?,31?k., Jakub Błachnio 15?, Dominik Okleja 35?(Motor) - Dominik Cichecki 4?,17?, Mateusz Dominiczak 9?,16?, Jakub Krawczyk 15? (PIT)

Bez zwycięstwa pozostają Wolni Strzelcy. Gospodarze tym razem ulegli Celowi Helenów 1:5.

Wolni Strzelcy Wola Łaskarzewska ? Cel Helenów 1:5 (0:4)
Bramki:
Dawid Puchalski 36? (Wolni) - Marcin Łagowski 2?,14?,18?, Łukasz Rękawek 20?, Cezary Michałek 21? (Cel)

Komentarz Filipa Rutkowskiego, organizatora GLH: Mistrzostwo w tej kolejce zapewnił sobie Gepard Wilga, zwyciężając z Wisłą Podwierzbie. Do trzeciego stopnia podium, po wymęczonym zwycięstwie nad Krimenem Pilczyn, przybliżyła się znacznie Impreza Sośninka. Wciąż toczy się zacięta walka w klasyfikacjach indywidualnych oraz w klasyfikacji typerów. Za tydzień uroczysta dekoracja. Patroni i sponsorzy zapewnili wiele atrakcyjnych nagród, dzięki czemu nagrodzimy naprawdę dużą ilość osób. Wszystkich zapraszam na ostatnia kolejkę i uroczystą dekorację, która odbędzie się ok. godziny 15:10.