W GLH pierwsze starcia czołówki

Opublikowano: 07 styczeń 2015, 08:29 Kategoria Sport

Gminna Liga Halowa Futsal Cup 2014/2015 wkracza w decydującą fazę. W 8. kolejce spotkań naprzeciw siebie stanęły czołowe drużyny rozgrywek.

Najbardziej zacięty przebieg miał mecz Auto-Szczęch Team z Weekendem. Spotkanie pokazało, że piłka nożna w wydaniu halowym jest jeszcze bardziej nieprzewidywalna niż trawiasty odpowiednik. Łaskarzewianie po 26 minutach prowadzili 4:1, by ostatecznie ulec drużynie z Sobolewa 7:9. Bohaterem meczu Bartłomiej Sitarek, którego dwa trafienia w końcówce przesądziły o szóstej wygranej Auto-Szczęch.

Auto-Szczęch Team ? Weekend Łaskarzew 9:7 (1:3)
Bramki:
Mateusz Michalec 10?,29?,37?, Marek Górski 21?,22? k., samobójcza 29?, Krzysztof Kwaśniak 36? k.p., Bartłomiej Sitarek 38?,39? (Auto) - Sebastian Kaczyński 8?,14?,34?,35?, Sebastian Papiernik 17?,39?k.p. Hubert Świder 26? (Weekend)

W drugim meczu na szczycie emocji było mniej. Lider z pierwszych kolejek nie dał rady rozpędzonym Lechitom. Impreza przegrał 2:9, a rywale sięgnęli po czwarty z rzędu komplet punktów.

Impreza Sośninka ? Lech Team 2:9 (1:3)
Bramki:
Grzegorz Korycki 19? k.p., Grzegorz Opieka 36? (Impreza) - Tomasz Zackiewicz 2?,32?,38?, Radosław Teperek 4?, Mateusz Borkowski 10?,23?, Wojciech Borkowski 24?, Tomasz Cichecki 33?, Wojciech Buchowicz 39 k.p. (Lech)

Mała liczba bramek na hali świadczy zazwyczaj o zaciętości pojedynku. Tak było w potyczce Geparda z Młodymi Wilkami. W trakcie 40-minutowego meczu padło zaledwie pięć goli. Jedno trafienie więcej zaliczyła drużyna z Wilgi, która wciąż liczy się w walce o czołowe miejsca.

Gepard Wilga ? Młode Wilki Łaskarzew 3:2 (2:1)
Bramki:
Tomasz Jarzyna 5?,28?, Błaszkiewicz Dawid 9?, (Gepard) - Emil Kozikowski 6?, Albert Siembora 29?(Młode)

Tym razem niespodzianki nie było. Motor Leokadia nie zdołał zagrozić Krimenowi. Zespół z Pilczyna trafił 12-krotnie, a siedem goli zaliczył, nie kto inny jak, Łukasz Kulka, lider klasyfikacji króla strzelców.

Motor Leokadia ? Krimen Pilczyn 4:12 (1:4)
Bramki:
Łukasz Paciorek 15?,29? k., Jakub Błachnio 38?, Dominik Okleja 40? (Motor) - Daniel Paziewski 12?,26?, Damian Matysiak 17?, Hubert Osiak 20?, Łukasz Kulka 20?,27?,28?,34?,36?,39?,40?, samobójcza 22? (Krimen)

Wyczynu Łukaszowi Kulce pozazdrościł Mateusz Dominiczak z PIT News. Jego zespół rozgromił Cel Helenów 16:2. Mateusz wpisał się na listę strzelców siedmiokrotnie.

Cel Helenów ? PIT-News 2:16 (0:8)
Bramki:
Tomasz Włodarczyk 26?, Łukasz Rękawek 38? (Cel) - Łukasz Widłak 3?,8?,22?,25?,30?, Dominik Cichecki 6?,18?,37?, Mateusz Dominiczak 7?,8?,14?,22?,23?,32?,38?, Sebastian Kołnierzak 13? k.(PIT)

Wciąż bez zwycięstwa pozostają gospodarze. Zespół z Woli Łaskarzewskiej tym razem uległ Top Team 1:4, choć do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Top Team Wola Rowska ? Wolni Strzelcy Wola Łaskarzewska 4:1(1:1)
Bramki:
Patryk Janisiewicz 4?, Łukasz Głowala 32?, Kamil Balas 33?, Łukasz Poświata 40? (Top) - Patryk Zięcina 10? (Wolni)

Po raz drugi w rozgrywkach na mecz nie stawił się zespół FC Zowirucha. To oznacza kolejny walkower i widmo wycofania drużyny z rozgrywek.

Wisła Podwierzbie ? FC Zowirucha 3:0 v.

Komentarz Filipa Rutkowskiego, organizatora GLH: To była jedna z lepszych kolejek. Mecz Weekendu z Auto-Szczęchem i Imprezy z Lech Teamem przyciągnął na trybuny wielu sympatyków naszej ligi. Szczególnie ten pierwszy mecz mógł się podobać. Wiele emocji i zwrotów akcji od pierwszej do ostatniej minuty. Wkroczyliśmy w decydującą fazę rozgrywek. Zaczyna się już prawdziwa walka o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew.