4:0 Wilgi II Garwolin

Opublikowano: 10 listopad 2014, 09:56 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromniksnajperwisłapuznówkaamur

Po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach Wilga II Garwolin pokonała Amigos Warszawa 4:0 w przedostatniej jesiennej kolejce warszawskiej A-Klasy. Liderem jest Promnik Łaskarzew, który rozegrał już wszystkie mecze pierwszej części sezonu.

Rezerwy IV-ligowca z nową drużyną w tej grupie warszawskiej A-Klasy mierzyły się wczoraj. Pierwsze minuty to wyrównana gra. Goście mogli pokusić się o prowadzenie. W 25. minucie szybka kontra zawodników z Warszawy powinna zakończyć się bramką, ale strzał był minimalnie niecelny.

Ostrzeżenie drużyny Amigos zmobilizowało gospodarzy. Trzy minuty po tej sytuacji Wilga objęła prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony minęło centralną część pola karnego i dotarło do Marcina Makulca. ?Magi? uderzył mocno po długim rogu nie dając szans bramkarzowi. Strzelec pierwszego gola zaliczył asystę przy drugim trafieniu miejscowych. Makulec zagrał płasko na 18. metr, gdzie w stronę bramkę huknął Łukasz Korgul. Stoper w swoim stylu pokonał bramkarza gości.

Po zmianie stron prowadzenie podwyższył Paweł Pyra. Trafienie napastnika Wilgi z 70. minuty było ozdobą spotkania. Po wrzutce z bocznego sektora boiska zawodnik popisał się pięknym uderzeniem z półobrotu. Wynik spotkania ustalili w 82. minucie rezerwowi. Z środka pola prostopadle podawał Wojciech Rutkowski, a gola strzelił Mateusz Wągrodzki.

- Po dłuższej przerwie w lidze zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Szczególnie dobrze wyglądało to z tyłu, gdzie pozwoliliśmy przeciwnikowi tylko dwa razy w ciągu całego meczu zagrozić naszej bramce ? skomentował trener Wilgi II Jacek Tracz. ? Zwycięstwo mogło być okazalsze, ale w końcówce sytuacji nie wykorzystali Bartek Sitek i Patryk Janisiewicz ? dodaje.

Wilga, mimo, że sięgnęła po 11 komplet punktów w sezonie, zajmuje drugie miejsce w tabeli. Tydzień temu w jedynym rozegranym meczu przełożonej kolejki Promnik Łaskarzew pokonał Wisłę Maciejowice 3:2 i to ŁKS otwiera zestawienie. W weekend Wilga II zagra ostatnie spotkanie jesieni ? z Amurem w Wildze.

W weekend grały także inne zespoły z powiatu garwolińskiego. Promnik pokonał AON Rembertów 2:1, Snajper w takim samym stosunku ograł Józefovię II Józegów. Wisła z Maciejowic rozgromiła swoją imienniczkę w Dziecinowie 6:3, a Amur pokonał w Trąbkach KS Puznówka 1996 3:1.

Wilga II Garwolin ? Amigos Warszawa 4:0 (2:0)
Bramki: 28` Marcin Makulec, 41` Łukasz Korgul, 70` Paweł Pyra, 82` Mateusz Wągrodzki