Dwa zwycięstwa i rekord w Radomiu

Opublikowano: 29 październik 2014, 06:47 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Nad zalewem Borki w Radomiu odbył się w dniu 26 października IX Ogólnopolski Maraton Trzeźwości. W ramach imprezy zawodnicy startowali w pełnym maratonie, półmaratonie i mini-maratonie.

Przedstawiciele Wilgi wybrali tym razem start na tym najkrótszym dystansie ? 4 km 219 m. Wśród kobiet , nasza obecnie najlepsza biegaczka ? Katarzyna Szczegot (na zdjęciu) wygrała ten bieg z dużą przewagą,  a wynikiem 16 minut i 39 sekund poprawiła o półtorej minuty poprzedni rekord   powiatu, który w roku ubiegłym ustanowiła Klaudia Gałązka.

Na czwartym miejscu uplasowała się Emilia Mazek, a na piątym Katarzyna Latuszek. W kategorii mężczyzn zwyciężył  również nasz reprezentant -  Robert Głowala (na zdjęciu). - Warto dodać, że jest to już drugie, kolejne zwycięstwo Robert w tej imprezie. Nasi  zawodnicy otrzymali z rąk organizatorów okazałe puchary sportowe, medale i okolicznościowe upominki ? relacjonuje trener lekkoatletów Wilgi Garwolin Stanisław Buszta.