Kto zatrzyma Wilgę II?

Opublikowano: 24 wrzesień 2014, 19:42 Kategoria Sport
wilga II garwolinsnajperpromnikamurwisłapuznówka

Sześć spotkań ? 18 punktów, bramki 21-6 ? to bilans Wilgi II Garwolin w tegorocznych rozgrywkach warszawskiej A-Klasy. Dzisiaj rezerwy IV-ligowca pokonały Wisłę Dziecinów 5:2. Tyle samo goli rywalom z Puznówki zaaplikował wicelider z Łaskarzewa. W nadwiślańskich derbach Amur Wilga uległ zespołowi z Maciejowic. Hokejowej porażki w Wiązownej doznał Snajper Sośninka.

Spotkanie między zespołami z rzekami w nazwach rozpoczęło się od przewagi gospodarzy. Już w czwartej minucie groźnie na bramkę główką uderzał Tomasz Kęsik. Po kwadransie gry mocno zza pola karnego uderzał Przemysław Galbarczyk, ale jego strzał instynktownie obronił bramkarz Wisły. Gracze z Dziecinowa ograniczali się kontr. Po jednej z nich, przeprowadzonej w 21. minucie, skuteczną interwencją popisał się Patryk Tkaczewski.

Trzy minuty później prowadzenie objęli gospodarze. Do krosowego podania na lewe skrzydło dobiegł Galbarczyk, który idealnie obsłużył Marcina Makulca. ?Magi? sprytnym strzałem z pola bramkowego zaskoczył bramkarza Wisły. Jeszcze przed przerwą GKS mógł podwyższyć. Przed szansą stanęli Galbaczyk i Paweł Pyra. Ten ostatni nie wykorzystał sytuacji sam na sam z goalkeeperem.

Prawdziwe strzelanie miejscowi urządzili sobie w pierwszych 10 minutach po przerwie. 120 sekund po wznowieniu zrehabilitował się Pyra, celnie trafiając z niewygodnej pozycji. W 48. minucie na 3:0 podwyższył Makulec po zagraniu Tomasza Biernackiego. ?Magiemu? na konto trzeba zapisać asystę przy kolejnym trafieniu. Po faulu na napastniku Wilgi sędzia odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił, niemylący się w tym elemencie, Jakub Godlewski.

Gdy wydawało się, że gospodarze mają mecz pod kontrolą, graczom Wilgi przytrafiły się dwa błędy w obronie. W 62. minucie sytuację pod bramką garwolinian uratował jeszcze Tkaczewski, ale przy strzałach w 69. i 72. minutach nie miał szans.

Wisła uwierzyła, że z Garwolina może wywieść korzystny rezultat, ale zapomniała o zwarciu szyków obronnych. Po chwili dekoncentracji, do swojej gry wrócili gospodarze. Przed szansami na kolejne bramki stawali ? rezerwowy Mariusz Dróżdż, Galbarczyk, Biernacki, Pyra. Udało się tylko raz. W doleczonym czasie gry hat-tricka skompletował Makulec.

- Dzisiaj zgubiła nas pewność siebie przy stanie 4:0. Zaczęliśmy sędziować mecz, co musiało się skończyć, tak jak się skończyło. Nie licząc tego słabego momentu, mecz mieliśmy pod kontrolą ? skomentował trener Wilgi II Jacek Tracz.

W niedzielę rezerwy IV-ligowej Wilgi zagrają w Łaskarzewie ze Snajperem Sośninka, który dzisiaj przegrał w Wiązownej z Advitem 4:6. W innych spotkaniach 6. kolejki Promnik pokonał na wyjeździe KS Puznówka 1996 5:0, a Amur Wilga przegrał na własnym boisku z Wisłą Maciejowice 1:3.

Wilga Garwolin ? Wisła Dziecinów 5:2 (1:0)
Bramki: Marcin Makulec 24`, 48`, 93` Paweł Pyra 47`, Jakub Godlewski 53` (karny) ? Michał Kwiatkowski 69`, Kamil Banasiewicz 72`