Wilga II gromi w meczu na szczycie A-Klasy

Opublikowano: 23 wrzesień 2014, 06:54 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromniksnajperpuznówkaamurwisła

Jednostronny przebieg miało spotkanie liderujących w warszawskiej A-Klasie drużyn Promnika Łaskarzew i Wilgi II Garwolin. GKS po piąte sezonowe zwycięstwo (3:0) sięgnął dzięki golom strzelonym w drugiej połowie.

Niedzielny mecz między dwoma niepokonanymi drużynami po czterech kolejkach zapowiadał się niezwykle ciekawie. Do Łaskarzewa trener Jacek Tracz zabrał dwóch zawodników pierwszego składu ? pauzującego za kartki w IV lidze Łukasza Puciłowskiego i Sebastiana Papiernika. Szkoleniowiec Promnika, były trener Wilgi, Jacek Paśnik w pierwszy składzie wystawił Emila Wielgosza i Jakuba Wachnickiego, którzy jeszcze niedawno występowali w GKS.

Od początku spotkania goście stwarzali sytuacje podbramkowe. W 12. minucie bliski trafienia był Jakub Majsterek po dośrodkowaniu Przemysława Galbarczyka. Niedługo później próbował Marek Jasiński, ale jego strzał o centymetry minął bramkę ŁKS. Na siedem minut przed końcem pierwszej połowy doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Sędzia uznał, że Jasiński uderzył obrońcę Promnika. Arbiter wyciągnął z kieszeni czerwoną kartkę.

Osłabiona Wilga nie skupiała się na obronie. Wręcz przeciwnie. Po zmianie stron nadal to rezerwy IV-ligowca były częściej przy piłce. Przyniosło to efekt po godzinie gry. Papiernik przedarł się lewą stroną i idealnie obsłużył Puciłowskiego. Ten sam zawodnik pięć minut później podwyższył na 2:0. Tym razem asystę zaliczył rezerwowy Marcin Makulec. ?Magi? był protoplastą trzeciego gola. W 72. minucie wyszedł na czystą pozycję. Bramkarzowi Promnika pozostało sfaulować napastnika Wilgi, a sędzia za to zagranie wyrzucił Artura Pietrykę z boiska. Chwilę wcześniej za drugą żółtą kartę plac gry opuścił Seweryn Brzostowski. Jedenastkę na gola zamienił Jakub Godlewski.

W ostatnim kwadransie przyjezdni mogli pokusić się o kolejne trafienia. Gol mógł paść po składnej, dwójkowej akcji rezerwowych Papiernika i Biernackiego. Strzał tego drugiego z 16. metrów był minimalnie niecelny.

- Zagraliśmy bardzo poprawnie. Nasza przewaga był niepodważalna od początku do końca spotkania. To był najmniejszy wymiar kary dla Promnika, bo mogło się skończyć większą liczbą bramek ? ocenił trener Wilgi II Jacek Tracz.

W środę o godz. 16 rezerwy IV-ligowca zagrają z Wisłą Dziecinów. Spotkanie odbędzie się na boisku przy ZSP nr 2 w Garwolinie.

GKS z kompletem punktów przewodzi warszawskiej A-Klasie. W piątej serii spotkań punktowały pozostałe zespoły z powiatu. Wyjazdowe zwycięstwo 5:3 nad Józefovią II Józefów odniósł Amur Wilga. Snajper Sośninka pokonał Victorię Zerzeń 4:2. W innym bratobójczym pojedynku Wisła Maciejowice pokonała KS Puznówka 1996 3:0. Dla gości była to pierwsza porażka w sezonie.

Promnik Łaskarzew - Wilga II Garwolin 0:3 (0:0)
Bramki: Łukasz Puciłowski 60`, 65`, Jakub Godlewski 72` (karny)
Czerwone kartki: Seweryn Brzostowski 71`, Artur Pietryka 72` - Marek Jasiński 38`