1:2 Wilgi z Mazovią

Opublikowano: 28 lipiec 2014, 07:46 Kategoria Sport
wilga garwolinmazovia mińsk mazowiecki

- Wróciły nasze stare grzechy ? ocenił drugi sparing trener Wilgi Marek Krawczyk. GKS przegrał z beniaminkiem IV ligi Mazovią Mińsk Mazowiecki 1:2. W ostatnich dniach wyjaśniła się sprawa transferu Roberta Kwiatkowskiego.

Sobotni sparing, wbrew wcześniejszym ustaleniom, został rozegrany w Miętnem, a nie w Mińsku Mazowieckim. Goście, którzy wywalczyli w poprzednim sezonie awans do IV ligi (gr. północna) od pierwszego gwizdka zastosowali wysoki pressing. Wilga przetrwała trudny kwadrans i z każdą minutą grała coraz lepiej.

Efektem było trafienie na 1:0 w 24. minucie. Kamil Zawadka zagrał prostopadłą piłkę do Michała Kępki, który nie miał problemów z posłaniem futbolówki do bramki. Przez kolejne 40 minut meczu, GKS bardzo często gościł w polu karnym Mazovii. Niestety podopieczni Marka Krawczyka razili nieskutecznością. Drugie trafienie mógł zaliczyć Kępka, dwukrotnie w dogodnej okazji znalazł się Sebastian Papiernik. Po 65 minutach w Wildze doszło do wielu zmian. Wykorzystali to goście, którzy dwukrotnie pokonali Piotra Nurzyńskiego.

- Wróciły nasze stare grzechy nieskuteczności. Z tyłu zagraliśmy słabo i mało konsekwentnie ? ocenił drugi sparing Marek Krawczyk. W sobotę Wilga zagra w Rykach z tamtejszym Ruchem (IV liga).

W ostatnich dniach przesądzony został transfer Roberta Kwiatkowskiego do Wilgi Garwolin. Legenda Pogoni Siedlce dołączy do zespołu jednak dopiero po 12 sierpnia, tuż przed startem ligi. Działacze Pogoni chcą zorganizować pożegnalny mecz swojego zasłużonemu zawodnikowi. Nie doszedł do skutku drugi planowany transfer.

W dzisiejszym sparingu trener Krawczyk nie mógł skorzystać z leczącego uraz Łukasza Korgula oraz przebywających na urlopach Huberta Świdra i Mariusza Dróżdża. W pierwszej połowie z boiska musiał zejść Daniel Bogusz, któremu prawdopodobnie odnowiła się kontuzja.

Wilga Garwolin ? Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:2 (1:0)
Bramka dla Wilgi: Michał Kępka
Wilga: Nurzyński, Karol Zawadka, B. Kowalski, Bogusz (Gac), Zalewski, Papiernik (Pyra), Kamil Zawadka (Janisiewicz), K. Kowalski, Puciłowski, Talar, Kępka (Niuk).