WG Patronat: Avon przeciw przemocy

Opublikowano: 18 czerwiec 2011, 07:35 Kategoria Sport
biegAvonprzemockampania

„Prawdziwy mężczyzna troszczy się o swoich najbliższych“ - to hasło tegorocznej Kampanii Społecznej AVON kontra przemoc. To już kolejna odsłona Kampanii, której celem jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec przemocy i wszelkich jej przejawów.

 

Przemoc to zjawisko, które dotyka wiele osób, głównie kobiety. W Polsce około 800 tysięcy kobiet rocznie doświadcza przemocy. Ta liczba bitych i poniżanych kobiet jest zawstydzająca. Nie możemy pozwolić, by ten problem był wciąż tematem tabu, a zatrważające statystyki rosły. Skalę zjawiska dostrzegły też gwiazdy, które zaangażowały się w kampanię.

 

Każdego dnia wiele kobiet na całym świecie doświadcza przemocy. Dlatego Avon Cosmetics Polska ponownie przekonuje do stanowczego mówienia: „Stop Przemocy”. Celem Kampanii jest pokazanie, że walka z tym zjawiskiem jest konieczna. Wszelkie formy zachowania, które poniżają, naruszają godność i powodują cierpienie powinny być społecznie potępiane. Przemoc nie może być tabu.

Chcąc wyrazić swój zdecydowany sprzeciw wobec przemocy, do akcji włączyli się znani i lubiani panowie. Mężczyźni, którzy użyczyli swojego wizerunku, aby przekonać, że prawdziwy mężczyzna troszczy się o bliskich, to: Krzysztof Diablo Włodarczyk, Przemysław Saleta, Marek Włodarczyk oraz Robert Kudelski.

- „Nie lubię przemocy i nigdy nie wykorzystuję swoich umiejętności wobec nikogo. Dla mnie boks to zawód. Warto angażować się w kampanie takie jak ta, aby pokazać ludziom, że każda przemoc jest złem” – powiedział Krzysztof Diablo Włodarczyk, jeden z ambasadorów kampanii. Przemysław Saleta uważa, że w życiu jest za dużo przemocy. „Ludzie mają tendencję do wykorzystywania własnej, mocniejszej pozycji, często wcale nie zdając sobie z tego sprawy. Kampania ma pokazać ten problem i uświadomić ludziom, że ich postępowanie jest złe” – dodaje Saleta.

Fundusze na realizację Kampanii AVON kontra przemoc pochodzą ze sprzedaży produktów z symbolem nieskończoności: bransoletki, naszyjnika i pierścionka „Powiedz STOP przemocy“. Produkty są do nabycia u każdej konsultantki Avon.

Swój sprzeciw wobec przemocy można także pokazać 19 czerwca br. biorąc udział w biegu w Garwolinie, organizowanym pod hasłem „Powiedz STOP Przemocy”. Trasa wynosi 10 km. Każdy z uczestników na starcie będzie mógł kupić za 10 zł bransoletkę z symbolem nieskończoności. Całkowity dochód ze sprzedaży produktów zostanie przekazany na kampanię, która ma na celu przełamanie zmowy milczenia wokół problemu przemocy w rodzinie, rozwijanie dialogu publicznego na ten temat oraz wspieranie kobiet w ich dążeniu do powrotu do normalnego życia.

Partnerami akcji są Fundacja Feminoteka oraz Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Celem wspólnych działań jest nie tylko uświadomienie skali problemu, ale również realna pomoc ofiarom przemocy. Dla Fundacji Feminoteka priorytetem jest przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet oraz walka z dyskryminacją ze względu na płeć. Fundacja angażuje się we wspieranie kobiet w życiu publicznym. Feminoteka nie podlega żadnym organizacjom ani instytucjom. W ramach Kampanii AVON Kontra Przemoc, Feminoteka organizuje debaty, prowadzi warsztaty samoobrony WenDo i asertywności dla kobiet. Jej działania skupiają się także wokół zajęć z zakresu profilaktyki przemocy. Tworzy lokalne koalicje przeciwko przemocy. Udziela porad prawnych i psychologicznych. Uruchomiła także telefon interwencyjny.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” udziela wsparcia psychologicznego i prawnego wszystkim osobom dotkniętym przemocą fizyczną czy psychiczną, występującą w rodzinie. Pogotowie organizuje również akcje uświadamiające oraz przeciwdziałające temu problemowi. W jego ramach działa „Warszawska niebieska linia”, czyli specjalny telefon zaufania oraz Centrum Informacyjne o Przemocy Domowej.

Dzięki współpracy z AVON w 2011 roku zwiększymy dostępność i zakres pomocy dla kobiet doznających przemocy i znajdujących się w sytuacjach kryzysowych. Mogą ją uzyskać zarówno w kontakcie bezpośrednim, telefonicznym i mailowym.- powiedziała Renata Durda, kierownik Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".

Avon Cosmetics Polska

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież