WG Patronat: Truchtacz i pełna mobilizacja

Opublikowano: 16 czerwiec 2011, 08:04 Kategoria Sport
bieg avonwg patronat

4000 agrafek? Jest. 2100 balonów? Jest. Kosmetyki do pakietów? Są. 600 litrów grochówki i 100 kilogramów risotto? Załatwione. Do II edycji biegu „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” odliczamy już godziny. A organizatorzy stają na głowie, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Krótki raport z gorących przygotowań. We wtorek odbyło się spotkanie organizacyjne. Wczoraj – rozładowywanie ciężarówki z kosmetykami Avon, które trafią do zawodników. Dzisiaj wieczorem członkowie Truchtacza będą przygotowywać pakiety startowe – w wersji damskiej i męskiej oczywiście.

 

Na bieg zarejestrowało się ponad 800 osób. Lista na bieg 10-kilometrowy jest już zamknięta, bo przekroczona została liczba 600 osób.- Na starcie zobaczymy między innymi zawodników zza wschodniej granicy i Michała Kaczmarka, zdobywcę drugiego miejsca z ubiegłego roku. Prawdopodobnie wystartują także Kenijczycy – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu. Cały czas można się zapisać na bieg rodzinny o dystansie 2 kilometrów.

Przygotowanie biegu to spore wyzwanie logistyczne, dlatego w Truchtaczu nastąpiła pełna mobilizacja i podział obowiązków. Każdy wie, kiedy i gdzie ma się stawić i jakie zadanie ma do wykonania. Kto odpowiada za biuro zawodów, kto za parkingi, za prawidłową obsługę trasy biegu, a kto za coś dla ciała. Specjalnie dla biegaczy, obsługi i wolontariuszy staną kuchnie polowe, w których będzie tradycyjna grochówka i mniej polskie – risotto. Organizację biegu będzie wspierało 50 wolontariuszy z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie. W niedzielę rozpoczną pracę wczesnym rankiem.

Bieg będzie zabezpieczało około 60 ochotników z 8 jednostek straży pożarnej – z Garwolina, Leszczyn, Zawad, Rębkowa, Miętnego, Sulbin, Niecieplina i Pilawy. Strażacy będą odpowiedzialni za porządek na trasie i zamykanie kolejnych jej odcinków. Główne skrzyżowania będzie zabezpieczała policja. Kurtyny wodnej nie będzie, za to na zawodników będzie w dwóch miejscach czekał „zimny prysznic”.

Justyna Dybcio

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież