1:6 Wilgi w Pruszkowie

Opublikowano: 11 maj 2014, 13:52 Kategoria Sport
znicz II pruszkówwilga garwolin

Wzmocnione zawodnikami II-ligowca rezerwy Znicza Pruszków rozgromiły Wilgę Garwolin 6:1 (3:0) w meczu 27. kolejki IV ligi. To najwyższa porażka podopiecznych Marka Krawczyka w sezonie.

Gospodarze, walczący podobnie jak Wilga o ligowy byt, wyszli na mecz z GKS z trzema zawodnikami, którzy wczoraj zagrali w Rzeszowie, gdzie Znicz przegrał ze Stalą 0:2. Już w 3. minucie po akcji jednego z nich ? Daniela Nawrockiego ? pruszkowianie objęli prowadzenie. Sytuacja wzbudziła kontrowersje gości, bo gol padł, gdy na boisku leżał Karol Zawadka. Sędzia nie odgwizdał faulu na obrońcy, a później nie przerwał gry, podobnie jak rywale, którzy zapomnieli o grze fair play.

Niedługo później Wilga powinna wyrównać, ale świetną interwencją po strzale Kamila Zawadki popisał się bramkarz Znicza II. Goalkeeper gospodarzy w 7. minucie zaliczył asystę przy trafieniu na 2:0. Zawodnik z Pruszkowa wykorzystał nieporozumienie Filipa Gaca i Piotr Nurzyńskiego.

Wilga dążyła do odwrócenia losów spotkania. Dwukrotnie oko w oko z bramkarzem Znicza stanął Sebastian Papiernik. Bez efektu bramkowego. Na domiar złego w ostatniej akcji pierwszej połowy gospodarze po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelili kolejnego gola.

Po zmianie stron trwał festiwal strzelecki Znicza II. W 52. minucie było 4:0. Do kolejnej kuriozalnej sytuacji doszło w 53. minucie. Kontuzjowanemu Michałowi Kępce medycy spotkania odmówili udzielenia pomocy napastnikowi Wilgi, który opuścił boisko i jego występ w następnym meczu stoi pod znakiem zapytania.

Dwie bramki w odstępie kilkudziesięciu sekund padły w 70. minucie. Najpierw gola zdobyli miejscowi, później honor Wilgi uratował Piotr Talar. Defensor popisał się precyzyjnym strzałem z 16 metrów. Nie minęło jednak kolejnych pięć minut, a rezerwy II-ligowca podwyższyły wynik na 6:1. Dobre okazje do zmniejszenia rozmiarów porażki mieli jeszcze rezerwowy Marcin Makulec i Łukasz Puciłowski.

- Ciężko jest cokolwiek powiedzieć po meczu, w którym tracimy sześć goli. Może niepotrzebnie odkryliśmy się w drugiej połowie. Boli porażka, która jest dla nas najwyższą w sezonie ? przyznał trener GKS Marek Krawczyk.

Za tydzień o godz. 16 Wilga podejmie u siebie Szydłowiankę Szydłowiec. W pierwszym meczu tych drużyn GKS przegrał 0:1. W spotkaniu na pewno zabraknie pauzujących za kartki Filipa Gaca i Bartłomieja Kowalskiego.

Znicz II Pruszków ? Wilga Garwolin 6:1 (3:0)
Bramka dla Wilgi: Piotr Talar
Wilga: Nurzyński, Karol Zawadka, Gac, Korgul, Talar, Papiernik (Mianowski), B. Kowalski, Kamil Zawadka, Puciłowski, Zalewski, Kępka (M. Makulec).