reklama

baner projekt 

reklama

Radni z Łaskarzewa przerwali dominację kolegów z Górzna

Opublikowano: 24 marzec 2014, 07:22 Kategoria Sport
siatkówkaradnigórznosobolewwilgagmina garwolingmina łaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Po ośmiu latach radni gminy Górzno palmę pierwszeństwa pod siatkę musieli oddać kolegom z gminy Łaskarzew. W hali Centrum Sportu i Kultury rozegrano 14. Samorządowy Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego.

Tym razem na starcie stanęło pięć zespołów dowodzonych w większości przez włodarzy. Kibice, w nieco innych rolach, mogli oglądać wójtów - Górzna - Waldemara Sabaka, Wilgi ? Szymona Woźniaka i Sobolewa ? Andrzeja Koszutskiego. Turniej rozgrywano na dwóch boiskach przy koordynacji Witolda Trzmielewskiego z CSiK.

 

reklama


Jak się później okazało o pierwszym miejscu decydował mecz otwarcia. A w nim po tie-breaku samorządowcy z gminy Łaskarzew pokonali kolegów z Górzna 2:1. Jedna porażka zdecydowała o tym, że pokonani po raz pierwszym od ośmiu lat nie wygrali turnieju. Na pocieszenie zostało drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęli samorządowcy z gminy Garwolin, którzy wyprzedzili Wilgę i Sobolew. Najlepszym zawodnikiem turnieju została wybrana Justyna Boratyńska. Przewodnicząca rady gminy w Łaskarzewie była jedyną kobietą, która wystąpiła wczoraj na parkiecie.

- Cieszę się, że turniej żyje swoim życiem i to co zostało zapoczątkowane z chwilą powstania powiatów jest kontynuowane ? podkreślał starosta Marek Chciałowski, który wręczał puchary najlepszym drużynom. ? Ważne, że spotykamy się i rozmawiamy, wymieniamy poglądy, bo to też element takich turniejów ? dodał.

Dwa tygodnie wcześniej radni na parkiecie garwolińskiej hali zmierzyli się w rozgrywkach piłki nożnej. W gronie czterech drużyn wygrali samorządowcy z Wilgi przed Miastkowem Kościelnym, Sobolewem i Górznem.

Być może to nie ostatnie sportowe zmagania samorządowców w tym roku. Pojawił się pomysł, aby przed wakacjami zorganizować rozgrywki imienia Adama Bogusza. Zmarły radny powiatowy przez lata był organizatorem zmagań radnych.

Komplet wyników (mecze były rozgrywane do dwóch wygranych setów toczonych do 21 punktów)

UG Górzno ? UG Łaskarzew 1:2

UG Sobolew ? UG Wilga 0:2

UG Łaskarzew ? UG Sobolew 2:0

UG Garwolin ? UG Górzno 0:2

UG Sobolew ? UG Garwolin 0:2

UG Wilga ? UG Łaskarzew 0:2

UG Garwolin ? UG Wilga 2:1

UG Górzno ? UG Sobolew 2:0

UG Wilga ? UG Górzno 0:2

UG Łaskarzew ? UG Garwolin 2:0

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz