Zwycięstwo na tydzień przed inauguracją ligi

Opublikowano: 18 marzec 2014, 15:22 Kategoria Sport
wilga garwolinruch ryki

Gdy rywale rozgrywali pierwszą wiosenną kolejkę IV ligi, pauzująca Wilga Garwolin rozegrała ostatni sparing przed inauguracją rundy. GKS pokonał Ruch Ryki 2:1 (1:0). Drużyna Marka Krawczyka w okresie przygotowawczym przegrała tylko jeden z dziewięciu testmeczów.

Ostatni sparing w przeciwieństwie do wcześniejszych, rozgrywany był w niedzielę na głównej płycie stadionu przy Sportowej. W tym samym czasie rywale Wilgi rozgrywali już mecze 1. wiosennej kolejki. GKS pauzę wykorzystał na pojedynek z IV-ligowcem z Lubelszczyzny.

Pierwsza odsłona meczu do zdecydowana przewaga gospodarzy. Mimo wielu znakomitych okazji, bramkarza z Ryk udało się pokonać tylko raz. W 37. minucie dośrodkowanie Piotra Talara na bramkę strzeloną głowa zamienił Michał Kępka. Wcześniej trzy ?setki? zmarnował Łukasz Puciłowski. Okazji sam na sam z goalkeeperem nie wykorzystał Talar, a Kamil Zawadka nie trafił z kilku metrów do pustej bramki.

Po przerwie gra się wyrównała. Goście, którzy w pierwszych 45 minutach ograniczali się jedynie do gry długimi podaniami, zdołali doprowadzić do remisu. W 75. minucie ręką w polu karnym zagrał Arkadiusz Zalewski i goście wyrównali po rzucie karnym. Na osiem minut przed końcem zwycięstwo GKS dał Łukasz Puciłowski, który tym razem nie zmarnował akcji, w której stanął oko w oko z bramkarzem Ruchu. W ostatnim minutach spotkania wynik mógł podwyższyć Piotr Baranowski. Skrzydłowy nie trafił z dwóch metrów do pustej bramki. Wcześniej znakomicie pomocnika obsłużył Adrian Rzęsiewicz.

W niedzielę o godz. 15 Wilga rozpocznie wiosenne zmagania w lidze. Przeciwnikiem GKS będzie Oskar Przysucha, który pokonał w sobotę Victorię Sulejówek 1:0 i zepchnął podopiecznych Marka Krawczyka na miejsce spadkowe.

W dziewięciu zimowych sparingach GKS wygrywał siedmiokrotnie. Porażką zakończyło się jedynie spotkanie z Orlętami Łuków (1:4). Bilans uzupełnia remis z Mazovią Mińsk Mazowiecki (2:2). Najskuteczniejszymi zawodnikami w sparingach byli Łukasz Korgul ? 6, Łukasz Puciłowski - 5, Jacek Kajtowski ? 4, Piotr Baranowski ? 3.

- Uważam, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do ligi. Choć trzeba pamiętać, że walka o punkty to zupełnie co innego niż mecze sparingowe. Liga zweryfikuje to, co prezentowaliśmy w tych meczach ? ocenił przygotowania trener Krawczyk. Jak dodał, mimo strzelenia 30 bramek w dziewięciu sparingach, bolączką Wilgi jest skuteczność.

A już w piątek gratka dla kibiców Wilgi Garwolin! Skarb kibica GKS przed rundą wiosenną i przewidywany skład na pierwsze spotkanie z Oskarem.

Podsumowanie sparingów Wilgi Garwolin ? zima 2014 (7 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka, bramki 30:20)

Bramki dla Wilgi: Michał Kępka, Łukasz Puciłowski
Wilga, 1. połowa: Nurzyński, Karol Zawadka, Gac, Korgul, Talar, Papiernik, B. Kowalski, Kamil Zawadka, Puciłowski, Zalewski, Kępka.
2. połowa: Nurzyński, Wielgosz, Grązka, Świder, Talar, Baranowski, K. Kowalski, Kamil Zawadka, Puciłowski, Wachnicki, Rzęsiewicz.