Męczarnie 4CV z outsiderem

Opublikowano: 02 marzec 2014, 16:08 Kategoria Sport
siatkówka4cv

Miały być łatwe trzy punkty, a były wymęczone dwa oczka. W 16. meczu w sezonie siatkarze SPS 4CV Garwolin pokonał UKS Powsinek Wilanów 3:2 (-22, 22, -17, 16, 10). Strata punktu w spotkaniu z outsiderem III ligi, skomplikowała nieco sytuację w tabeli.

Obie drużyny musiały czekać do początku marca, aby po raz pierwszy zmierzyć się w tym sezonie. Goście do Garwolina przyjechali bez obciążeń i bojowo nastawieni do sprawienia niespodzianki. Już pierwszy set pokazał, że aspirującym do awansu gospodarzom gra nie będzie się układała, tak jak w poprzednich spotkaniach. Dużo błędów w przyjęciu, niedokładne ataki i to goście cieszyli się z wygranej w partii otwarcia.

W drugim secie wysoką przewagę gospodarzy, zawodnikom z Wilanowa udało się zniwelować pod koniec partii, gdy oba zespoły dzielił tylko punkt. Na szczęście, ku uciesze miejscowych kibiców, końcówka należała do siatkarzy 4CV. Najgorzej gracze 4CV zaprezentowali się w trzeciej części gry. Po wyrównanym początku, goście od stanu 18:17 zdobyli siedem kolejnych oczek, w tym sześć blokiem (!), co dało im pewny punkt ugrany nad Wilgą.

Grający z nożem na gardle miejscowi, szybko przypomnieli sobie o dobrej grze. Za sprawą seryjnych bloków wypracowali wysoką przewagę w czwartym secie. Przy stanie 18:14 było wiadomo, że o losach spotkania zdecyduje tie-break. A w nim tylko pierwsze piłki zapowiadały sensację. UKS prowadził już 4:1 i 6:2 by przy zmianie strony przegrywać 7:8. Podbicie kolejnych piłek przez gospodarzy dało okazję do kontr, które siatkarze 4CV skrzętnie wykorzystali.

- Dzisiaj mój zespół za wcześnie uwierzył, że jest najlepszy w lidze. Przyczynami słabej gry były z pewnością braki w składzie. Rodzinne sprawy zatrzymały libero Damiana Zygadłę, a kontuzja palca środkowego Kamila Baran. Gościom, którzy grali bez ciśnienia, wyszedł dzisiaj mecz, w którym do czego by się nie dotknęli, to wychodziło ? ocenił spotkanie trener 4CV Jakub Sokołowski.

Aby zająć drugie ? premiowane awansem do kolejnej fazy walki o II ligę ? siatkarze z Garwolina muszą w dwóch ostatnich meczach zdobyć przynajmniej pięć punktów. Najbliższe spotkanie ? 9 marca o godz. 13 w Garwolinie z MOS Warszawa. W stolicy SPS wygrał 3:2.

SPS 4CV Garwolin ? UKS Powsinek Wilanów 3:2 (-22, 22, -17, 16, 10)

4CV: Grabowski, Kisiel, Ozimek, Szyćko, Wilki, Zawisza, Pietrzak (libero) ? Jakubowski, Trzmielewski.