Hokejowy wynik w sparingu Wilgi

Opublikowano: 26 luty 2014, 10:42 Kategoria Sport
wilga garwolinjózefovia józefów

Zamiast z III-ligową Pilicą Białobrzegi, piłkarze Wilgi Garwolin zmierzyli się z IV-ligowym rywalem. GKS pokonał na wyjeździe Józefovię 5:4 (4:3).

Pierwotnie Wilga miała zagrać wczoraj z Pilicą Białobrzegi w Grójcu. Jednak kłopoty kadrowe III-ligowca sprawiły, że mecz nie doszedł do skutku. W szóstym meczu kontrolnym Wilga błysnęła skutecznością, ale i popełniała dużo błędów. Efekt? Wynik zbliżony bardziej do hokejowych zmagań z igrzysk w Soczi.

Zaczęło się dobrze dla gości. Już w 9. minucie prowadzenie Wildze dał Łukasz Korgul. Stoper wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Piotrze Baranowskim. Józefovia wyrównała pięć minut później po strzale z rzutu wolnego. Przed przerwą padło jeszcze pięć bramek. Karol Zawadka wyprowadził GKS na prowadzenie, po tym jak podłączył się do akcji ofensywnej. Niedługo później było już 3:1. Drugie trafienie zaliczył Korgul, tym razem obrońca posłał piłkę do siatki z rzutu wolnego.

Gospodarze drugiego gola zdobyli także po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie z narożnika przyniosło bramkę kontaktową, na którą odpowiedział Piotr Baranowski. Prawoskrzydłowego bardzo dobrze obsłużył jego vis a vis Arkadiusz Zalewski. Dwie minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, kolejny rzut rożny przyniósł trafienie Józefovii. Po zmianie stron padły tylko dwie bramki. Na 5:3 trafił Filip Gac, a wynik zawodnik z Józefowa ustalił w 82. minucie.

- Obie drużyny zagrały taktycznie słabo, stąd dużo błędów, niecelnych podań i w efekcie hokejowy wynik meczu ? skomentował krótko trener Wilgi Marek Krawczyk. We wtorkowym spotkaniu na boisku pojawił się Bartłomiej Sitarek, który zdecydował się podjąć treningi. W tym tygodniu oficjalnie do klubu dołączy testowany w poprzednich sparingach Emil Wielgosz. Obrońca przed dwoma laty występował przy Sportowej.

W niedzielę Wilga zagra w Siedlcach z Pogonią (godz. 13).

Józefovia Józefów ?Wilga Garwolin  4:5 (3:4)
Bramki dla Wilgi: Łukasz Korgul 2, Karol Zawadka, Piotr Baranowski, Filip Gac
Wilga (1. połowa): Nurzyński, Karol Zawadka, Korgul, Edyk, Talar, Baranowski, Kamil Zawadka, Świder, Puciłowski, Zalewski, Kajtowski.
(2. połowa): Tkaczewski, Wielgosz, Korgul, Edyk, Talar, Papiernik, Gac, K. Kowalski, B. Kowalski, Wachnicki, Sitarek.