Wilga Garwolin utrzymała się w IV lidze!

Opublikowano: 08 czerwiec 2024, 19:19 Kategoria Sport
wilga garwolin

Mimo porażki w piątkowym meczu z Ząbkovią Ząbki 2:5, Wilga Garwolin w przyszłym sezonie będzie nadal grała w IV lidze. To wszystko za sprawą korzystnych rozstrzygnięć w dzisiejszych meczach także na poziomie III ligi.

- Jestem wycieńczony. Dwie ostatnie godziny spędziłem nad telefonem – powiedział nam przed kilkoma minutami trener GKS Karol Zawadka. Co wydarzyło się na mazowieckich boiskach w ostatnich dwóch godzinach? Z punktu widzenia Wilgi najważniejsze były rezultaty pozostałych spotkań 32. serii spotkań. Dzisiaj nieoczekiwanie Józefovia Józefów wygrała na wyjeździe z Mszczonowianką Mszczonów 3:0, a Oskar Przysucha poradził sobie w Markach z Marcovią 2:0. Oba zespoły, po dopisaniu trzech punktów, zbliżyły się punktowo do 10. w tabeli Wilgi.

Wilga nie dała rady wiceliderowi

Opublikowano: 07 czerwiec 2024, 21:33 Kategoria Sport
ząbkovia ząbkiwilga garwolin

Po raz drugi w sezonie Wilga Garwolin uległa Ząbkovii Ząbki różnicą trzech goli. Na boisku wicelidera GKS, mimo że dwukrotnie doprowadzał do remisu, przegrał 2:5 (0:1). Do końca sezonu zostały dwie kolejki.

Po zwycięstwie nad KTS Weszło Wilga na rozkładzie miała kolejny zespół z pierwszej trójki. Spotkanie z wiceliderem w Ząbkach mogło rozpocząć się fenomenalnie dla przyjezdnych. W 2. minucie Emmanuel Obi z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę. W kolejnych minutach przewagę uzyskali gospodarze. Zwieńczeniem był gol najskuteczniejszego strzelca IV ligi Mateusza Augustyniaka.

Weź udział w międzypokoleniowym marszu

Opublikowano: 06 czerwiec 2024, 08:18 Kategoria Sport
żelechównordic walking

9 czerwca w Żelechowie odbędzie się VI VI Międzypokoleniowy Marsz Nordic Walking.

Początek wydarzenia o godz. 15:00 na boisku Orlik w Żelechowie. Trasa marszu liczy 9 kilometrów i wytyczona została przez Hutę Żelechowską. Jak podkreślają organizatorzy, nie trzeba mieć kijków, aby wziąć udział w marszu.

28 maja w Sochaczewie odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej szkół ponadpodstawowych w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach tych brały udział mistrzynie regionów województwa mazowieckiego, w tym siedleckiego- zawodniczki z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sobolewie.

Pomimo pierwszego przegranego meczu w grupie, dziewczęta nie poddały się, a dzięki kolejnemu, tym razem zwycięskiemu spotkaniu z LO im. C.K Norwida w Radzyminie zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca do półfinałów. W półfinale - z XIII LO w Warszawie również zatriumfowały sobolewskie szczypiornistki, czym zapewniły sobie miejsce w finale. Niestety, po emocjonującej grze, zostawiając mnóstwo potu i wysiłku, a przede wszystkim serca na boisku, piłkarki z Sobolewa  przegrały z ZS nr.4 w Mławie. Dziewczęta walczyły do samego końca , przegrywając tylko 14-16 z solidną mławską drużyną.

Demolka Promnika. Remis Wilgi II

Opublikowano: 03 czerwiec 2024, 12:54 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromnik łaskarzew

Tym razem bez zwycięstwa naszych drużyn w Amnis Energia Lidze Okręgowej. Rozgromiony 15:0 przez lidera został Promnik Łaskarzew. Podział punktów w meczu Wilgi II z KS Halinów.

Mecz 27. kolejki między KS Łomianki a Promnikiem został rozegrany już w środę. Piłkarze ŁKS nie będą dobrze wspominać wyjazdu na boisko lidera. Zmierzający pewnie po awans zespół spod Warszawy rozbił gości 15:0. Gospodarze wielkie strzelanie rozpoczęli już w 2. minucie, by do szatni schodzić z prowadzeniem 6:0.