Wilga nadal niepokonana

Opublikowano: 01 luty 2014, 16:15 Kategoria Sport
wilga garwolintygrys huta mińska

W trzecim zimowym sparingu IV-ligowa Wilga Garwolin pokonała lidera siedleckiej okręgówki Tygrysa Huta Mińska 2:1 (0:1). Trener Marek Krawczyk miał do dyspozycji 20 zawodników. Skuteczności z wcześniejszych meczów kontrolnych nie traci Łukasz Puciłowski.

Dzisiejszy rywal razem z ubiegłotygodniowym ? Mazovią Mińsk Mazowiecki ? dominuje w tegorocznych rozgrywkach na zapleczu IV ligi. Tygrys w 17 spotkaniach rundy jesiennej poniósł tylko jedną porażkę.

Mecz w Miętnem pokazał, że trener Krawczyk szuka optymalnego zestawienia drużyny. Od pierwszego gwizdka w roli stoperów wybiegli Łukasz Grązka i Patryk Mianowski. Drugi mecz w wymiarze 45 minut zagrał testowany prawy obrońca. W linii pomocy zagrał m.in. Marcin Makulec i występujący w zespole A-Klasowych rezerw Adrian Rzęsiewicz.

- W pierwszej połowie gra była szarpana, mieliśmy dużo niedokładnych podań. Bramkę straciliśmy po błędzie w środku pola, która skutkowała wyjściem rywala na sytuację sam na sam z bramkarzem ? relacjonuje Marek Krawczyk.

Na drugą połowę, w porównaniu z wyjściowym składem, wyszli jedynie bramkarz Łukasz Mariak i pomocnik Kamil Zawadka. Gra Wilgi wyglądała dużo lepiej. Bramkarza z Huty Mińskiej udało się pokonać dwukrotnie. Katem rywala Łukasz Puciłowski, który do dwóch trafień z wcześniejszych sparingów, dołożył dzisiaj dwie. Najpierw w 70. minucie dobił strzał Kamila Zawadki, 15 minut później wykorzystał podanie Piotra Baranowskiego. O braku wyższej wygranej zdecydowała słaba skuteczność, bo GKS często zagrażał bramce Tygrysa.

W sparingu z liderem siedleckiej okręgówki nie zagrał Michał Kępka. Pozostający zawodnikiem Legii Warszawa napastnik wciąż boryka się z kontuzją. ? Na początku przyszłego tygodnia będzie wiadomo, czy Michał może już trenować i czy zostaje z nami na kolejną rundę ? wyjaśnia szkoleniowiec Wilgi.

9 lutego GKS czeka pojedynek z najtrudniejszym jak do tej pory rywalem. W Wołominie piłkarze z Garwolina zmierzą się III-ligowym Huraganem Wołomin.

Wilga Garwolin ? Tygrys Huta Mińska 2:1 (0:1)
Bramki dla Wilgi: Łukasz Puciłowski