reklama

baner projekt 

reklama

Dream Team i Pink Fires na podium

Opublikowano: 21 styczeń 2014, 09:39 Kategoria Sport
cheerleadersturniejNo Name
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

22 zespoły, 21 duetów i w sumie 270 tancerzy z całej Polski. W sobotę w Garwolinie odbył się Otwarty Mazowiecki Turniej Cheerleaders, który rozpoczął zmagania w ramach Grand Prix Polski Cheerleaders 2014. Zespoły garwolińskiego klubu ?No Name? zwyciężyły w swoich kategoriach.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozycji, które uzyskały, ale jeszcze bardziej z tego jak zatańczyły. W większości tancerze z naszych zespołów to doświadczone tancerki, które nie tylko tańczą, ale potrafią bawić się tańcem i właśnie na tym turnieju to pokazały. Przed nami Mistrzostwa Polski 2014 w Łochowie, na których oprócz Dream Team i Pink Fires, będą Dream Team Junior i duet Paulina Zielińska i Dawid Kowalczyk. Jesteśmy zadowoleni i spokojni przed Mistrzostwami Polski 2014. Z naszych planów, to Mistrzostwa Europy 2014, na których chcieli byśmy być uczestnikami ? mówiła Zofia Kisiel, prezes klubu ?No Name?.

18 stycznia hala sportowa w Garwolinie gościła 270 tancerzy z całego kraju. W zawodach uczestniczyło 22 zespoły i 21 duetów. Tancerze rywalizowali w dwóch dywizjach: Pom Dance i Cheer Dance; w trzech kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior i senior . Zespół Dream Team wygrał w kategorii cheer dance ? junior młodszy, a Pink Fires zajął pierwsze miejsce w kategorii pom dance ? junior młodszy.

reklama


Garwolińskie cheerleaderki to uczennice szkół podstawowych gimnazjów z terenu powiatu garwolińskiego, głównie z Zespołu Szkół nr 5

w Garwolinie. Choreografię i muzykę garwolińskim cheerleaderkom opracowała Izabela Nierwińska. Do turnieju pomagała przygotować nasze cheerleaderki Paulina Zielińska ? wychowanka klubu.

Zakończenie turnieju podsumował Prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders Bartosz Penkala.Oprócz dyplomów, medali, pucharów i nagród każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowe znaczki z turnieju promujący nasz powiat i miasto. - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim sponsorom oraz rodzicom, dyrektorowi Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 oraz dyrektorowi Zespołu Szkół nr 5 w Garwolinie, panu Jackowi Zowczakowi, ponieważ na co dzień to właśnie w ZS nr 5 w Garwolinie trenujemy ? podkreślała Zofia Kisiel.

Turniej odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Powiatu Garwolińskiego, Burmistrza Miasta Garwolina i Przewodniczącego Rady Miasta Garwolina.

oprac. jd

Wyniki turnieju zespołów:

Cheer Dance:

Senior:

1. ISKRA - Łochów,

2. CHILLI - Kraków,

3. SKANDI - Wałcz,

Junior:

1. FRESH - Mszczonów,

2. TEEN DANCERS - Kraków,

3. OLIMPIA - Łochów,

Junior młodszy:

1. DREAM TEAM - Garwolin,

2. JEDYNECZKI - Łochów,

Pom Dance:

Junior młodszy:

1. PINK FIRES ? Garwolin,

2. MINI STARS ? Kraków,

3. LIDERKI ? Zielonki,

Junior:

1. FRESH DANCE ? Mszczonów,

2. AXEL ? Warszawa,

Senior:

1. UNIQUE - Kraków,

 

Wyniki turnieju duetów:

Cheer Dance

Senior:

1. Zgadzaj Anna, Kondeja Paula - Warszawa

Junior:

1. Saławjowa Tatiana, Zdzieszyńska Karolina - Mszczonów,

2. Szydlik Honorata, Krześniak Aleksandra - Mszczonów,

3. Adamek Alicja Stasik Andelika - Kraków,

Junior młodszy:

1. Wiśniewska Marika, Kondeja Kacper - Warszawa

Pom Dance

Senior:

1. Galuska Aleksandra, Podobińska Aleksandra - Kraków,

Junior:

1. Palimąka Dominika, Madej Julia - Zielonki,

2. Moczulska Kinga, Wąsowska Katarzyna - Kałuszyn,

3. Gryz Paulina, Wąsowska Kinga - Kałuszyn,

Junior młodszy:

4. Kosowska Magdalena, Górak Gabriela - Zielonki,

5. Szablowska Dagmara, Ebo Lena - Zielonki,

6. Papka Urszula, Gosińska Aleksandra - Kraków

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz