reklama

baner projekt 

reklama

MOSiR Pilawa i Wilga Garwolin w czołówce turnieju

Opublikowano: 20 styczeń 2014, 13:46 Kategoria Sport
wilga garwolinfutsal
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Drużyna Jantaru Ostrołęka wygrała I Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia LZS w Garwolinie. Na najniższym stopniu podium stanęły piłkarki Wilgi Garwolin, które w meczu o brąz pokonały zawodniczki MOSiR Pilawa.

W premierowej odsłonie halowego turnieju dla dziewcząt w Garwolinie wzięło udział osiem drużyn. Po rozgrywkach grupowych, zespoły awansowały do fazy play-off. W czołówce turnieju znalazły się dwa zespoły z powiatu garwolińskiego. Dopiero po rzutach karnych półfinał z Jantarem Ostrołęka przegrały piłkarki MOSiR Pilawa. W podobnych okolicznościach do finału nie awansowały gospodynie z Wilgi. W bratobójczym pojedynku o trzecie miejsce, o triumfie zadecydowało jedno trafienie. Brązowy medal zawisł na szyjach podopiecznych Marcina Żaka. Piłkarkom Roberta Rokickiego pozostał pewien niedosyt, bo w całym turnieju garwolinianki prezentowały wysoki poziom.

Uczestniczki turnieju otrzymał pamiątkowe puchary. Do trzech najlepszych zespołów także powędrowały medale. Najlepszą bramkarką turnieju została Sandra Radek (Jantar Ostrołęka). Tytuł królowej strzelczyń przypadł w udziale Monice Luty (Wilga Garwolin, 6 bramek). Drużyną fair play turnieju uznano dziewczęta z Pogoni Siedlce. Nagrody wręczał poseł Grzegorz Woźniak. Fundatorami upominków byli Zarząd Powiatu Garwolińskiego i Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Garwolinie Kazimierz Sionek.

reklama


Organizatorzy dziękują zespołom za udział w turnieju oraz sponsorom za wsparcie i pomoc w organizacji imprezy. Podziękowania należą się także dziewczętom z garwolińskiej Wilgi, które upiekły ciasta dla uczestniczek turnieju. Sędzią głównym rozgrywek był Tomasz Talarek. Za konsoletą spikera zasiedli Artur Trzpil i Kuba Wągrodzki.

Wyniki grupy A

Wyniki grupy B

Wyniki fazy pucharowej

Mecz o 7. miejsce: Ursus Warszawa - Sparta Mochowo I 2:1

Mecz o 5. miejsce: Sparta Mochowo II - UKS Loczki Wyszków 0:5

Półfinały

Jantar Ostrołęka - MOSiR Pilawa 0:0, k. 2:0

Pogoń Siedlce - GKS Wilga Garwolin 1:1, k. 3:0

Mecz o 3. miejsce: GKS Wilga Garwolin ? MOSiR Pilawa 1:0

Finał: Pogoń Siedlce - Jantar Ostrołęka 0:2

Ostateczna kolejność

1. Jantar Ostrołęka

2. Pogoń Siedlce

3. Wilga Garwolin

4. MOSiR Pilawa

5. UKS Loczki Wyszków

6. Sparta Mochowo II

7. Ursus Warszawa

8. Sparta Mochowo I

opr. łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz