Byli najszybsi na parkingu Arkadii

Opublikowano: 06 styczeń 2014, 18:23 Kategoria Sport
bieganiewilga garwolinlekkoatletykaarkadia

W nietypowej scenerii parkingu centrum handlowego Arkadia pierwszy tegoroczny występ zaliczyli lekkoatleci Wilgi Garwolin. Nasi biegacze wygrali w Warszawie sztafetę 5x2 kilometry.
Imprezę organizował portal entre.pl. Na starcie stanęło ponad 90 pięcioosobowych zespołów. Każdy uczestnik miał do przebiegnięcia dwa kilometry, co oznaczało pokonanie dwóch rund wytyczonych na parkingu stołecznego centrum handlowego Arkadia.

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń odbyły się dwa biegi. Najlepszy rezultat pierwszego ? 35,56 ? dawał duże szansę na zajęcie dobrego miejsca. Reprezentanci Wilgi Garwolin pobiegli w składzie - Mateusz Kondej, Bartosz Przybysz, Łukasz Świesiulski, Marcin Gałązka, Robert Głowala. - Każdy z nas obstawił, że drugi bieg będzie o wiele mocniejszy i tak też się stało. Od pierwszych kilometrów pokazywał to czas jaki mieli pierwsi zawodnicy ? sześć minut na dwa kilometry. Początkowo zajmowaliśmy 2-3. lokatę, w połowie biegu przesunęliśmy się na pozycję liderów ? relacjonuje Łukasz Świesiulski. Dobre tempo zawodnicy GKS utrzymali do końca. Przebiegnięcie 10 kilometrów zajęło naszym 30 minut i 10 sekund, o 28 sekund szybciej niż zespołowi z drugiego miejsca.

- Cieszymy sie z pierwszego podium w nowym roku. Do Warszawy pojechaliśmy totalnie nie przygotowani na mocne bieganie, ponieważ jesteśmy na etapie roztrenowania. Nie skupiamy się na szybkości, a wiadomo dwa kilometry to bieg szybkościowy. Cała ekipa wypadła naprawdę dobrze, pokazuje to wynik jaki zrobiliśmy. Wygraliśmy naprawdę z dobrymi zawodowymi biegaczami ? podsumowuje występ Wilgi nasz rozmówca.

Zwycięzcy w nagrodę otrzymali okazały puchar. Każdy z zawodników odebrał także bony do sklepu dla biegaczy oraz dla paczkę suplementów witaminowych.