Kulomioci znakomicie rozpoczęli rok

Opublikowano: 06 styczeń 2014, 10:19 Kategoria Sport
lekkoatletykapchnięcie kulą

W hali stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego odbył się mityng lekkoatletyczny, w którym z bardzo dobrej strony zaprezentowali się garwolińscy kulomioci.

Konkurs pchnięcia kulą juniorów (kula 6 kg) wynikiem 18,40 m wygrał Jan Parol. Wśród juniorów młodszych (kula 5 kg) triumfował Michał Walenda (15,67 m). Natomiast w konkursie kuli 7,26 kg drugie miejsce zajął Andrzej Gudro pchając kulę na odległość 17,09 m. Uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie przegrał tylko z Konradem Bukowieckim, który dzień wcześniej poprawił halowy rekord świata w pchnięciu kulą w kategorii juniora młodszego.

- Wynik Janka Parola, który o ponad metr poprawił rekord życiowy, plasuje go w ścisłej czołówce krajowej w swojej kategorii wiekowej. Również Andrzej i Michał poprawili swoje rekordy życiowe – komentuje start swoich podopiecznych Sławomir Miernicki.

- W planie mamy jeszcze start na mityngu w Warszawie 18 stycznia, a później  dla Janka i Michała start w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale (24-26 stycznia) – dodaje nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP 1 w Garwolinie.

łk

fot. S. Miernicki, główne zdjęcie (od lewej): M. Walenda, A. Gudro, J. Parol

Komentarze  

+4 #1 Powodzenia na mistrzostwachGratulacje ! 2014-01-07 21:07
Gratuluję chłopaki i trenerowi również ! Oby tak samo świetnie poszło wam na Mistrzostwach Polski :)
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież