Tenisiści z Żelechowa wygrywają turniej w Garwolinie

Opublikowano: 13 grudzień 2013, 07:41 Kategoria Sport
zsp 2tenis stołowyżelechów

Kamila Głodek i Patryk Ciuba (Zespół Szkół nr 1 w Żelechowie) wygrali singlową rywalizację I Międzyszkolnego Turnieju Tenisa Stołowego, która odbyła się z okazji 45-lecia kształcenia zawodowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.

Pionierski turniej został rozegrany wczoraj w szkole przy ul. II Armii Wojska Polskiego. Do rywalizacji stanęło ponad 50 zawodniczek i zawodników z sześciu szkół powiat garwolińskiego. Każde miejsce było przeliczane na punkty, co stanowiło podstawę do klasyfikacji drużynowej.

- Dało się zauważyć, że turniej stał na wysokim poziomie, szczególnie w kategorii dziewcząt. Nie ma co się dziwić, bo o czołowe miejsca walczyły do nie dawna najlepsze kadetki w Polsce ? podsumowuje organizator Robert Barański, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP nr 2. Jak dodaje, ma nadzieję, że turniej na stałe wpiszę się do kalendarza tenisowych imprez w powiecie.

Rywalizację dziewcząt wygrała Kamila Głodek (ZS nr 1 Żelechów) przed Dominiką Rosłaniec, Katarzyną Rosłaniec (ZSP nr 1 Garwolin) i Weroniką Rosłaniec (LO Garwolin). Wśród chłopców triumfował Patryk Ciuba (ZS nr 1 Żelechów) przed Rafałem Nowakiem (KLO Garwolin), Markiem Piotrem (ZSP Żelechów) i Patrykiem Kędziorem (ZSP nr 1 Garwolin).

Najlepsi singliści otrzymali medale, a zwycięzcy puchary, podobnie jak trzy najlepsze szkoły. Nagrody wręczała dyrektor ZSP nr 2 Ewa Flaga.