Udane zakończenie sezonu lekkoatletycznego

Opublikowano: 28 listopad 2013, 07:18 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

W odległym Lubinie odbyły się  Młodzieżowe Mistrzostwa Polski  w Biegach na Przełaj. W zawodach wzięli tez udział dwaj biegacze ?Wilgi?, Robert Głowala i Łukasz Świesiulski.

Mistrzostwa odbyły się na tzw. Wielorybiej Górce , na trudnej pagórkowatej trasie, gdzie różnica wzniesień to ponad 10 m. Nocna ulewa poczyniła kałuże i organizatorzy musieli rano zmienić  trasę biegu. Dodatkową trudnością dla startujących były liczne zakręty i wąskie mostki,  o czym boleśnie przekonał się Łukasz, odepchnięty łokciem przez jednego z rywali.

Bieg odbywał się na zamkniętej,  jednokilometrowej  pętli, którą zawodnicy pokonywali sześć razy. Najlepiej na tej arcytrudnej trasie poradził sobie Marek Skorupa z Goleniowa (czas 16,53), który wyprzedził o 4 sekundy Tomasza Grycko (Bliza Władysławowo) i o 7 sekund Andrzeja Rogiewicza ? (LKS Zantyr Sztum).

Bardzo dobrze wypadł w tym biegu, nasz najlepszy obecnie biegacz, Robert Głowala, który zajął bardzo wysokie ? dziewiąte miejsce. - Wyrównał tym samym najlepsze dotychczasowe osiągnięcie  Marcina Gałązki w biegach długich, który w ubiegłym roku zajął również 9. miejsce w MPS w półmaratonie. Drugi nasz biegacz ? Łukasz Świesiulski został sklasyfikowany na 23 miejscu. Warto zaznaczyć , że na tych zawodach spotkali się zawodnicy, którzy na co dzień startują na dystansach  od 1500 m do 10 km. Ponadto wymogi trasy spowodowały, iż  kilku zawodników nie ukończyło tego trudnego biegu ? informuje trener zawodników Stanisław Buszta.

Zawodnicy wraz z trenerem pragną podziękować zarządowi klubu Wilga, z prezesem Waldemarem na czele, za umożliwienie startu w tych, kończących start w udanym sportowo 2013 roku, zawodach.