Medale w międzynarodowej stawce

Opublikowano: 27 maj 2011, 13:02 Kategoria Sport

Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Siedlce ? Iganie Nowe był organizatorem Międzynarodowych Zawodów LA dla szkół podstawowych. Dwa medale na imprezie wywalczyli zawodnicy z Garwolina.

W zawodach wzięło udział ponad 750 z lekkoatletów z Białorusi, Litwy i Rosji oraz z 36 szkół podstawowych z województwa lubelskiego i mazowieckiego.

Udanie w tym gronie zaprezentowali się reprezentanci garwolińskiej ?Piątki?, którzy w tym ekskluzywnym gronie wywalczyli 2 medale. W grupie klas szóstych Bartek Przybysz zajął 2. miejsce w biegu na 300m (43.34 s).

Dawid Samulak zwyciężył, po emocjonującym finiszu z dwoma reprezentantami Białorusi, w czasie nowego rekordu życiowego 3.02.82 s. Ponadto Wojciech Jonczak w kategorii klas piątych był szósty na 1000m z czasem 3.35.84s.

Trenerem młodych lekkoatletów jest Stanisław Buszta z garwolińskiej Wilgi.